Święczkowski: PO zniszczyła prokuraturę. Podeptano zasadę hierarchicznego podporządkowania

autor: Ewa Ivanova24.01.2016, 09:00; Aktualizacja: 24.01.2016, 10:38
Bogdan Święczkowski wiceminister sprawiedliwości

Bogdan Święczkowski, wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło, w latach 2006–2007 szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prokurator, prawnikźródło: DGP

- W 2009 r. zniszczono polską prokuraturę. Podeptano podstawowe zasady, które wcześniej były niepodważalne: zasadę hierarchicznego podporządkowania i zasadę jednolitości. Teraz wracamy do normalności - mówi Bogdan Święczkowski, wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Autor:Autor: (2016-01-24 10:14) Zgłoś naruszenie 2813

    PO to nienormalność po 8 latach to już wiemy

    Odpowiedz
  • rydz-yk58 (2016-01-24 11:31) Zgłoś naruszenie 1919

    Ten pan to stary prokurator sterowany jeszcze z Kremla. Granatem oderwany od żłoba teraz chce starych porządków no i oczywiście koryta. Toż to istne towarzystwo wzajemnej adoracji.

    Odpowiedz
  • windykator(2016-01-24 13:36) Zgłoś naruszenie 191

    ----------Polskie prawodawstwo przypomina bagno---------------- http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/902823,legislacja-stan-polskiego-prawodastwa.html

    Odpowiedz
  • emeryt46(2016-01-24 14:40) Zgłoś naruszenie 1713

    JESZCZE O K.O.D. ~emeryt46 : W następną sobotę K.O.D. Będzie protestował we wszystkich miastach Polski a także za granicą nawet w Australii - by dzieci Kijowskiego zrzekły się należnym im alimentów !!! W Warszawie - wystąpi kijowski , który będzie przekonywał ojców by przestali pracować , zmienili żonę nie bali się brać kredyty , olali dzieci i zostali lewackimi aktywistami ... Będzie zapewniał że to się opłaca !!! W Warszawie pojawi się Stefan Niesiołowski - który będzie mówił jak dzwonią do niego zapłakani zaprzyjażnieni politycy , prezesi spółek skarbu państwa , negatywnie zweryfikowani oficerowie W.S.I. Będzie mówił że dzwonił nawet sam Bul-Komorowski , zaprzyjażnieni uczciwi inaczej biznesmeni i wszyscy pytają - co z nami teraz będzie ? !!! zwiń

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pami(2016-01-24 10:44) Zgłoś naruszenie 1615

    To ten Pan był na emeryturze?

    Odpowiedz
  • mm(2016-01-24 16:21) Zgłoś naruszenie 145

    prokuratura to zwykły urząd, w którym pracują zwykli urzędnicy, tylko, że zarabiają dużo lepiej. najważniejsze są statystyki. nie ważne czy podlegają pod ministra czy nie. jeśli ktoś się łudzi, że PiS coś zmieni jest w błędzie. mentalności zmienić się nie da.

    Odpowiedz
  • Ali ibn Józef(2016-01-24 14:15) Zgłoś naruszenie 1117

    TYPOWY PRZEDSTAWICIEL PiS-owskigo RASIZMU IDEOLOGICZNEGO, UPRZEDNIO "UPRAWIANEGO" PRZEZ faszystów, bolszewików (KOMSOMOŁ) ORAZ POWOJENNYCH "WŁADCÓW" PRL (PPR, ZWM) I INNYCH demo-ludów.TEGO RODZAJU POSTAWY - DEWOCYJNO-FANATYCZNE - WYSTEPUJĄ W KAŻDEJ RELIGII JAKO WOJUJĄCE EXTREMIZMY.

    Odpowiedz
  • j(2016-01-24 18:04) Zgłoś naruszenie 86

    A być może już za niespełna 4 lata ktoś będzie mówił: "PiS zniszczyło prokuraturę. Podeptano zasadę niezależności i apolityczności, bo prokuraturą rządził polityk, który nigdy nie był prokuratorem, ani nawet asesorem, dlatego teraz to, co robimy, to jest po prostu naprawianie prokuratury i przywracanie normalności"...

    Odpowiedz
  • Oli (2016-01-24 16:50) Zgłoś naruszenie 813

    Pan tutaj panie prokuraturze mówi o tym że zlikwidowano sądy grodzki. To człowiek który to uczynił niejaki Gowin jest obecnie z Panem w rządzie. Dalej. Krytykuje Pan wszystko w czambuł zapominając że jest Pan osobą bezpośrednio odpowiedzialną za śmierć Barbary Blidy. I jeszcze jedno. Od kilku lat nic nie robiąc pobierał Pan pensje ponad 6 tysięcy złotych. To też jest nie w porządku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zorientowany(2016-01-24 22:07) Zgłoś naruszenie 711

    Takiego steku bzdur to już dawno nie słyszałem, ale tym gościu niczego wiecej sie nie spodziewałem. Jakie państwo mamy, gdy tacy ludzie mogli pracowac na najwyzszych szczeblach prokuratury, a teraz wracaja do MS. Żenada

    Odpowiedz
  • Steve.(2016-01-24 16:42) Zgłoś naruszenie 611

    Teraz jak Polacy manifestują bo nie zgadzają się z tym co obecny rząd wyrabia,to pisiory zganiają wszystko no PO.Zgoda,poprzedni rząd dał ciała,ale to nie znaczy że teraz pisowce będę swoje chamskie zagrywki zwalać na poprzedni rząd.Pis niszczy wszystko co jest w około,ale jak zawsze wszystko zgania na innych.Zniszczyli Trybunał,zniszczyli naszą wolność podsłuchami źe teraz strach rozmawiać przez telefon i wysyłać SMS,ale za chwile bedą wciskać kit że to nie oni,tylko poprzedni rząd to robił.Banda kłamczóchów i złodziej.

    Odpowiedz
  • Dlaczego Niektórzy są tak...TĘPI, jak ...TĘPE NOŻE(2016-01-24 15:51) Zgłoś naruszenie 516

    A ... neo-BOLSZEWICY z PIS zniszczą nie tylko prokuraturę, ale i .... PRAWO

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2016-01-25 22:21) Zgłoś naruszenie 31

    Z książki pana Świeczkowskiego zwanego Godzillą wynika,że co niektórzy to mogą pampersy zakładać,bo to człowiek któremu na czymś zależy i kieruje się gorącym sercem i zimną głową.

    Odpowiedz
  • Zenek(2016-01-26 07:27) Zgłoś naruszenie 30

    Jeszcze nikomu nie udało się sprawić, aby prokuratury wyższego szczebla "odciążyły" rejony - zawsze znajdzie się pretekst, żeby sprawa wróciła na dół. Jeśli to się uda, to szczere gratulacje. A ludzie muszą zrozumieć, że jeśli prokurator jest tak obciążony pracą, że musi pracować także w weekendy, żeby opanować referat, to siłą rzeczy przekłada się to na jakość pracy, bo każdy musi po pracy kiedyś odpocząć.

    Odpowiedz
  • BOGUSLAW(2016-02-02 06:35) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno. Zawiadomienie Prokuratora Generalnego o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa przez sędziego Daniela Strzeleckiego na szkodę Bogusława Biedrzyńskiego – czyn z art. 231 § 1 k.k. http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/

    Odpowiedz