statystyki

Prawo restrukturyzacyjne: Są już pierwsze wnioski o sanację

autor: Joanna Pieńczykowska19.01.2016, 08:09; Aktualizacja: 19.01.2016, 09:18
prawo

Prawo restrukturyzacyjne przewiduje cztery różne procedury ratowania firm.źródło: ShutterStock

Rozmowa z Mateuszem Medyńskim, przewodniczącym rady nadzorczej Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja SA.

Od 1 stycznia obowiązuje nowe prawo restrukturyzacyjne. Ma ratować firmy zagrożone upadłością. Wśród pierwszych firm, które złożyły wniosek o sanację, jest Dayli Polska sp. z o.o prowadząca sieć drogerii. Czy zainteresowanych jest więcej?

Tak, do sądów wpływają już pierwsze wnioski o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. W początkach stycznia 2016 r. spółka Dayli Polska złożyła w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego na podstawie art. 7 ust. 1 w związku z art. 6 ust. 1 ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2015 r. poz. 978 ze zm.). Wniosek jest pierwszym złożonym z naszym udziałem jako doradców restrukturyzacyjnych, ale zgłosiło się już kilka innych podmiotów. Trwają więc prace nad kolejnymi wnioskami.

Prawo restrukturyzacyjne przewiduje cztery różne procedury ratowania firm. Dlaczego dla spółki Dayli zaproponowano postępowanie sanacyjne?


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane