statystyki

Zamówienia publiczne: Powstał wzorcowy dokument dla tańszych postępowań

autor: Sławomir Wikariak13.01.2016, 09:01; Aktualizacja: 13.01.2016, 09:47
Więcej pieniędzy wydajemy z pominięciem procedur

Więcej pieniędzy wydajemy z pominięciem procedurźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Urząd Zamówień Publicznych stworzył wzór regulaminu udzielania zleceń o wartości nieprzekraczającej 30 tys. euro. Można go potraktować jak gotowiec albo dostosować do własnych potrzeb.

Przy udzielaniu zamówień, których wartość nie przekracza 30 tys. euro, nie stosuje się ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164). Nie oznacza to jednak, że przy takich zakupach obowiązuje całkowita dowolność. Jak wynika z zaleceń Komisji Europejskiej i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, pewne procedury muszą być zachowane. Chodzi przede wszystkim o przestrzeganie zasad niedyskryminacji, równego traktowania, przejrzystości i proporcjonalności. Wynikają one z Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, a więc powinny być stosowane nawet wtedy, gdy nie obowiązują dyrektywy dotyczące zamówień.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane