statystyki

Za niesłuszną eksmisję należy się zadośćuczynienie

autor: Michał Culepa02.11.2015, 07:23; Aktualizacja: 02.11.2015, 10:17
W wyniku prokuratorskiego śledztwa okazało się, że małżonkowie padli ofiarą oszustwa.

W wyniku prokuratorskiego śledztwa okazało się, że małżonkowie padli ofiarą oszustwa.źródło: ShutterStock

Wszczęcie bezprawnej egzekucji grożącej utratą jedynego mieszkania stanowi naruszenie dóbr osobistych właścicieli w sferze psychicznej. Za to może należeć się rekompensata – orzekł Sąd Najwyższy.

Sprawa dotyczyła dość nietypowego świadczenia, którego zażądało małżeństwo Jolanta i Czesław W. od banku B.: chodziło o wysokie odszkodowanie i ponad 100 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdy. Problemy małżonków zaczęły się kilka lat temu, gdy Jolanta W. odebrała telefon, a następnie monit pisemny z banku, domagający się natychmiastowej spłaty 60 tys. zł zaległego kredytu wraz z odsetkami i odsetkami karnymi za zwłokę.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • EWA(2015-11-06 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    A czy sad najwyzszy nie zauwazyl, ze procedury w sadach w Polsce sa zupelnie pozbawione podstaw eksmisyjnych w 90 % przypadkow! czy sad najwyzszy nigdy nie ocenial eksmisji z komunalnych lokali przez osoby nieuprawnione i nieupowaznione! czy sad najwyzszy widzi problemy w ustawodawstwie i w jego wykonywaniu!? pytan nalezaloby zadac wiele , tylko odpowiedzi nalezy oczekiwac z interpretacji jaka wynika dla powoda, ktory nie powinien lub wogole nie jest powodem , a mimo to nie slucha sie wogole pozwanych i nie przeprowadza sledztwa z wypowiedzia pozwanych!
    kazda sprawa jest jedyna sprawa! ale jesli sedziowie nie przeprowadzajac konfrontacji wydaja SWOJE opinie i buduja tk wydarzen -to nie jest juz to osadzanie tylko wolna amerykanka - wlasnie. Nie wierze w jakiekolwiek zadoscuczynienia tutaj. Pomoc przestepcom przychodzi z kazdej strony i nie mozna sie temu nawet dziwic.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane