statystyki

Kruszyński: Reforma kpk ważniejsza niż wycieczki osobiste

autor: Ewa Ivanova17.09.2015, 07:09; Aktualizacja: 17.09.2015, 08:43
Profesor Piotr Kruszyński, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy ministrze sprawiedliwości

Profesor Piotr Kruszyński, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy ministrze sprawiedliwościźródło: Materiały Prasowe

Profesor Piotr Kruszyński: Zarzucanie mi, że deklaruję się jako przeciwnik reformy k.p.k., jest po prostu pomówieniem.

Pana poprzednik na stanowisku szefa Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego, prof. Piotr Hofmański postawił mocne tezy w tekście „Kto chce zniszczyć Komisję Kodyfikacyjną Prawa Karnego” opublikowanym wczoraj w DGP. Zasugerował, że lansując koncepcję sędziego do spraw postępowania przygotowawczego nie mógł Pan nie zauważyć, że jest ona sprzeczna z założeniami dopiero co wprowadzonej reformy. Zabolało?

Zgadzam się z ogólną wymową tego tekstu w zakresie obrony sensu reformy procedury karnej. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że w tej kwestii stoimy po jednej stronie i zawsze będę bronił zmian, które obowiązują od 1 lipca. Negatywnie oceniam także głosy krytyki formułowane pod adresem reformy przez niektóre środowiska prawnicze. Natomiast pan profesor Hofmański był przy tej okazji tak uprzejmy, że poświęcił mi pewien fragment swej wypowiedzi i muszę się do tego odnieść.

Bardzo proszę.

Zarzucanie mi, że w sposób zakamuflowany deklaruję się jako przeciwnik reformy k.p.k., jest po prostu pomówieniem. Pan profesor Hofmański powinien wiedzieć, choćby śledząc moje wypowiedzi medialne, że jestem gorącym zwolennikiem tej reformy i orędownikiem kontradyktoryjności na salach rozpraw.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane