statystyki

Kruszyński: Reforma kpk ważniejsza niż wycieczki osobiste

autor: Ewa Ivanova17.09.2015, 07:09; Aktualizacja: 17.09.2015, 08:43
Profesor Piotr Kruszyński, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy ministrze sprawiedliwości

Profesor Piotr Kruszyński, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy ministrze sprawiedliwościźródło: Materiały Prasowe

Profesor Piotr Kruszyński: Zarzucanie mi, że deklaruję się jako przeciwnik reformy k.p.k., jest po prostu pomówieniem.

Pana poprzednik na stanowisku szefa Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego, prof. Piotr Hofmański postawił mocne tezy w tekście „Kto chce zniszczyć Komisję Kodyfikacyjną Prawa Karnego” opublikowanym wczoraj w DGP. Zasugerował, że lansując koncepcję sędziego do spraw postępowania przygotowawczego nie mógł Pan nie zauważyć, że jest ona sprzeczna z założeniami dopiero co wprowadzonej reformy. Zabolało?

Zgadzam się z ogólną wymową tego tekstu w zakresie obrony sensu reformy procedury karnej. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że w tej kwestii stoimy po jednej stronie i zawsze będę bronił zmian, które obowiązują od 1 lipca. Negatywnie oceniam także głosy krytyki formułowane pod adresem reformy przez niektóre środowiska prawnicze. Natomiast pan profesor Hofmański był przy tej okazji tak uprzejmy, że poświęcił mi pewien fragment swej wypowiedzi i muszę się do tego odnieść.

Bardzo proszę.

Zarzucanie mi, że w sposób zakamuflowany deklaruję się jako przeciwnik reformy k.p.k., jest po prostu pomówieniem. Pan profesor Hofmański powinien wiedzieć, choćby śledząc moje wypowiedzi medialne, że jestem gorącym zwolennikiem tej reformy i orędownikiem kontradyktoryjności na salach rozpraw.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane