statystyki

Nie odzyskasz pieniędzy od współmałżonka

autor: Anna Binkowska10.09.2015, 20:00
Obowiązujące regulacje prawne zakazują jednak podziału majątku wspólnego i wzajemnych rozliczeń na tym tle podczas trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.

Obowiązujące regulacje prawne zakazują jednak podziału majątku wspólnego i wzajemnych rozliczeń na tym tle podczas trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.źródło: ShutterStock

Żona pana Artura sprzedała samochód, który kupili za wspólne oszczędności. Pieniądze zabrała i nie zamierza się nimi dzielić z mężem. Małżeństwo nie ma rozdzielności majątkowej. Pan Artur jest bezradny, nie chce walczyć z żoną w sądzie, choć nie mogą dojść do porozumienia. – Co mogę w tej sytuacji zrobić, żeby odzyskać moją część – pyta.

Z informacji podanych przez pana Artura wynika, że pieniądze pochodzące ze sprzedaży ich samochodu są składnikiem majątku wspólnego obydwojga małżonków. Uzasadnia to roszczenie czytelnika o odzyskanie połowy kwoty, którą jego żona otrzymała za sprzedaż auta.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane