Komputeryzacja a la MSW. Kiedy zakupiony sprzęt trafi na biurka?

autor: Tomasz Żółciak07.09.2015, 07:41; Aktualizacja: 07.09.2015, 10:13
telefon-komórka-smartfon-komputer-laptop

MSW twierdzi, że samorządowcy mijają się z prawdąźródło: ShutterStock

We wrześniu gminy miały dostać ok. 4 tys. zestawów komputerowych. Przez szkolny błąd urzędników jeszcze długo ich nie zobaczą.

Sprzęt (3,7 tys. komputerów, 1719 drukarek i 1313 skanerów) miał pomóc lokalnym urzędnikom w obsługiwaniu obywateli. Liczba urządzeń została oszacowana na podstawie ankiet rozesłanych po samorządach. Ale zestawy na razie do gmin nie trafią, bo Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie jednej z firm, której ofertę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrzuciło.

Według samorządowców problem mają nie tylko gminy, ale i resort, który na potrzeby projektu pl.ID (zakup sprzętu jest jego częścią) pozyskał fundusze europejskie. „Aby rozliczyć środki unijne, wszystkie komputery winny być zainstalowane do 24 września br., a protokoły odesłane. Stało się to mocno nierealne w sytuacji, gdy Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie niewybranych oferentów. Sytuacja robi się krytyczna” – czytamy w komunikacie Związku Miast Polskich po ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane