Komputeryzacja a la MSW. Kiedy zakupiony sprzęt trafi na biurka?

autor: Tomasz Żółciak07.09.2015, 07:41; Aktualizacja: 07.09.2015, 10:13
telefon-komórka-smartfon-komputer-laptop

MSW twierdzi, że samorządowcy mijają się z prawdąźródło: ShutterStock

We wrześniu gminy miały dostać ok. 4 tys. zestawów komputerowych. Przez szkolny błąd urzędników jeszcze długo ich nie zobaczą.

Sprzęt (3,7 tys. komputerów, 1719 drukarek i 1313 skanerów) miał pomóc lokalnym urzędnikom w obsługiwaniu obywateli. Liczba urządzeń została oszacowana na podstawie ankiet rozesłanych po samorządach. Ale zestawy na razie do gmin nie trafią, bo Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie jednej z firm, której ofertę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrzuciło.

Według samorządowców problem mają nie tylko gminy, ale i resort, który na potrzeby projektu pl.ID (zakup sprzętu jest jego częścią) pozyskał fundusze europejskie. „Aby rozliczyć środki unijne, wszystkie komputery winny być zainstalowane do 24 września br., a protokoły odesłane. Stało się to mocno nierealne w sytuacji, gdy Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie niewybranych oferentów. Sytuacja robi się krytyczna” – czytamy w komunikacie Związku Miast Polskich po ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane