statystyki

Znalezienie majątku dłużnika w banku spółdzielczym możliwe, choć trudniejsze

autor: Piotr Pieńkosz01.09.2015, 09:57; Aktualizacja: 01.09.2015, 10:35

W elektronicznym postępowaniu upominawczym (e-sąd) uzyskałem dotyczący mojego dłużnika nakaz zapłaty opatrzony tytułem wykonawczym. Mam informację, że nieuczciwy kontrahent ma konto w banku spółdzielczym. Nie wiem dokładnie, w którym. Ostatnio przeczytałem jednak w jednym z tygodników opinii, że znalezienie majątku dłużnika ulokowanego w systemie bankowości spółdzielczej graniczy z cudem, bo komornicy nie mają dostępu do informacji ze wszystkich tego typu instytucji. Czy to prawda? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Wtoku prowadzonej egzekucji komornik może – na wniosek wierzyciela – poszukiwać majątku dłużnika. Zazwyczaj w pierwszej kolejności sprawdza się, czy dłużnik posiada środki w bankach. Jest to bowiem źródło do przeprowadzenia najłatwiejszej egzekucji. W końcu lepiej ściągnąć od dłużnika pieniądze, niż zająć nieruchomość lub ruchomość, które trzeba następnie upłynnić, co rodzi koszty i jest czasochłonne.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane