statystyki

Znalezienie majątku dłużnika w banku spółdzielczym możliwe, choć trudniejsze

autor: Piotr Pieńkosz01.09.2015, 09:57; Aktualizacja: 01.09.2015, 10:35

W elektronicznym postępowaniu upominawczym (e-sąd) uzyskałem dotyczący mojego dłużnika nakaz zapłaty opatrzony tytułem wykonawczym. Mam informację, że nieuczciwy kontrahent ma konto w banku spółdzielczym. Nie wiem dokładnie, w którym. Ostatnio przeczytałem jednak w jednym z tygodników opinii, że znalezienie majątku dłużnika ulokowanego w systemie bankowości spółdzielczej graniczy z cudem, bo komornicy nie mają dostępu do informacji ze wszystkich tego typu instytucji. Czy to prawda? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Wtoku prowadzonej egzekucji komornik może – na wniosek wierzyciela – poszukiwać majątku dłużnika. Zazwyczaj w pierwszej kolejności sprawdza się, czy dłużnik posiada środki w bankach. Jest to bowiem źródło do przeprowadzenia najłatwiejszej egzekucji. W końcu lepiej ściągnąć od dłużnika pieniądze, niż zająć nieruchomość lub ruchomość, które trzeba następnie upłynnić, co rodzi koszty i jest czasochłonne.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane