statystyki

Przepustki nie mogą zaskakiwać skazanego

autor: Anna Krzyżanowska06.08.2015, 07:42; Aktualizacja: 06.08.2015, 09:11
więzienie, więzień, areszt

Osadzeni bardzo często skarżą się na odmowy udzielenia przepustekźródło: ShutterStock

W decyzji dyrektora jednostki penitencjarnej o udzieleniu przepustki losowej powinien być określony pełen zakres i sposób realizacji konwoju. Tak aby już w momencie otrzymania decyzji osadzeni byli świadomi wszystkich konsekwencji wiążących się z realizacją przepustki – napisał w liście do płk. Jacka Kitlińskiego, dyrektora generalnego Służby Więziennej, Stanisław Trociuk, zastępca rzecznika praw obywatelskich.

„Skazani po otrzymaniu od dyrektora jednostki zezwolenia na opuszczenie zakładu karnego pod konwojem funkcjonariuszy Służby Więziennej – a tuż przed wyjazdem – dowiedziawszy się od dowódcy konwoju o faktycznie zastosowanych reżimach ochronnych, rezygnowali z jego realizacji” – przytacza sytuacje z otrzymywanych skarg Trociuk. Podkreśla, że w decyzji dyrektora o udzieleniu przepustki losowej powinien być określony pełen zakres i sposób jej realizacji.


Pozostało jeszcze 43% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane