statystyki

Minister obiecuje podwyżki, adwokaci nie rezygnują z demonstracji

autor: Anna Krzyżanowska29.06.2015, 07:26; Aktualizacja: 29.06.2015, 10:05
Borys Budka

Borys Budkaźródło: Newspix

Spotkanie przedstawicieli Naczelnej Rady Adwokackiej z szefem resortu sprawiedliwości nie wpłynie na decyzję o zaplanowanym już proteście adwokatów.

Jutro mają oni przemaszerować spod gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości do kancelarii Prezesa Rady Ministrów, by przedstawić swoje postulaty. Paweł Rybiński, dziekan Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie deklaruje, że planów nie zmienił. Jeszcze nigdy polscy adwokaci nie zdecydowali się na taki krok. „Cele protestu daleko wykraczają poza usprawiedliwione żądania finansowe adwokatów – celem protestu jest dobro wymiaru sprawiedliwości i gwarancje rzeczywistej ochrony praw i wolności obywatelskich” – czytamy w piśmie mec. Pawła Rybińskiego. Przedstawia on cztery postulaty.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • ja adw.(2015-06-29 09:14) Zgłoś naruszenie 00

  Minister obiecuje rzucenie ochłapu, bo jak inaczej nazwać podwyżkę wynagrodzenia za prowadzenie CAŁOŚCI wieloletniej sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych z 60 zł na 180 zł, czy z zakresu eksmisji ze 120 zł na 240 zł? Super, nie będziemy robić za kwotę 30 gr/godzinę pracy, tylko może za 1 zł/godzinę pracy - i to bez uwzględnienia kosztów, bo nadal będzie to praca przymusowa z wynagrodzeniem poniżej kosztów.
  Mamy się z tego cieszyć? A może po rąsiach całować? Dość wykorzystywania naszego czasu, pieniędzy, pracy i naszej infrastruktury. Dość listku figowego w postaci "Skarb Państwa udaje, że płaci!"
  I jeszcze Minister medialnie ogłasza, jaki to jest łaskawy, bo podwyższa nam stawki o odpowiednio 200% lub 100%, oczywiście kierując na nas odium ludu, że dostaliśmy TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKIE podwyżki i jeszcze nam źle. Niech Pan Minister sam robi za takie stawki przez kilka lat, płatne kilka miesięcy po zakończeniu zlecenia i bez odsetek!
  Ładnie tak być hojnym dziadem z cudzej torby?

  Odpowiedz
 • palestra(2015-06-29 19:52) Zgłoś naruszenie 00

  Sztandarowym problemem jest przymusowość podjęcia zastępstwa adwokackiego z urzędu. Jakim prawem się pytam Państwo zmusza adwokata do pracy i to za z góry narzuconą stawkę? To jest nieporozumienie, a to, że problem ten nie został rozwiązany przez tyle lat - to jest kpina.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane