statystyki

Wystarczy samo zawiadomienie o wadzie

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk25.06.2015, 08:04; Aktualizacja: 25.06.2015, 12:01
Samochód, kierowca

Froukje Faber kupiła od spółki Hazet używany samochód. Cztery miesiące po transakcji auto zapaliło się w czasie jazdy i uległo zniszczeniuźródło: ShutterStock

Jeżeli rzecz zepsuje się w ciągu półrocza, zakłada się, że miała ona defekt już w chwili sprzedaży. To minimalny warunek ochrony konsumenta w Unii Europejskiej.

TEZY

● Krajowy sąd rozstrzygający spór dotyczący umowy, która może być objęta działaniem dyrektywy 1999/44/WE w sprawie niektórych aspektów sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji, musi sam ustalić, czy kupujący to konsument. Ma taki obowiązek zawsze, gdy dysponuje lub może dysponować informacjami na temat stanu faktycznego i prawnego.

● Jeżeli fizyczna wada towaru ujawni się w ciągu sześciu miesięcy od transakcji, przyjmuje się, że istniała w momencie, gdy rzecz przeszła na nabywcę. Jest to zasada bezwzględnie obowiązująca.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • EUROPA TO KONTYNENT - nieuki poznajcie prawde(2015-06-25 09:19) Zgłoś naruszenie 00

  EUROPA to NIE TO SAMO co TOTALITARNY UNIJNY BURDEL !
  Europa to nie unia ale kontynent z suwerennymi karajmi,nie mylic z unijnym burdelem !
  POtwor o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do ktorego wpycha sie euroniewolnikow na POzarcie.
  EU to totalitarny unijny burdel,ktory ma tylko propagande oglupiania euroniewolnikow,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwor niszczacy suwerenne kraje kontynentu Europa,knujacy w poszczegolnych krajach tzw. "europejczykow" ,czyli beznarodowych oblakanych psow,ktorych PO wynarodoweniu mozna kopac w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac !
  "EU" to gniazdo,w ktorym beda walczyc o zycie bite naiwne piskleta ,a miedzynarodowka bandytow bedzie robila wlasne majatki ! Jak trzeba byc wyjatkowym zeszmacialym karlem,zeby dobrowolnie oddawac suwerennosc wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijny burdelu !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane