statystyki

Sprzedawca alkoholu odpowiada za spokój

autor: Szczepan Borowski25.06.2015, 08:04; Aktualizacja: 25.06.2015, 12:01
Alkohol

Alkoholźródło: ShutterStock

Nie może oczekiwać, że rozwiązywanie problemów, które są generowane poprzez zbywany przez niego trunek, będzie spoczywać wyłącznie na barkach policji czy straży miejskiej

TEZA Posiadanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych wymaga szczególnej dbałości i ostrożności uprawnionego podmiotu w kwestii zachowania porządku publicznego zarówno w lokalu, jak i w jego najbliższej okolicy, gdzie jest sprzedawany alkohol.

STAN FAKTYCZNY Burmistrz działając na podstawie art. 18 ust. 10 pkt 3 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2012 r. poz. 1356 ze zm.), cofnął przedsiębiorcy zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych z przeznaczeniem do spożycia w miejscu sprzedaży (w zakładzie gastronomicznym).

Wskazał, że w związku z działalnością tego lokalu dochodziło do nagminnego zakłócania ładu i porządku publicznego. Samorządowe kolegium odwoławcze utrzymało w mocy decyzję. Jak uznało, z dowodów zgromadzonych w sprawie jednoznacznie wynika, że niemal codziennie, a w szczególności w weekendy, dochodziło do zakłócania ciszy nocnej, spokoju i porządku publicznego przez klientów lokalu należącego do skarżącego, który o tym fakcie nigdy nie informował właściwych służb.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane