statystyki

Kontrolę przetwarzania danych w siedzibie gminy lub miasta GIODO wszczyna tylko z urzędu

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz03.06.2015, 10:24; Aktualizacja: 03.06.2015, 10:33

Decyzja generalnego inspektora ochrony danych osobowych nie służy wyciąganiu konsekwencji w związku z nieprawidłowościami w procesie przetwarzania danych, które wystąpiły w przeszłości. Służy przywróceniu stanu zgodnego z prawem. Dlatego poza obszarem zainteresowania GIODO znalazło się udostępnienie w przeszłości danych osobowych przez urząd miasta pełnomocnikowi inwestora w związku z wszczętym postępowaniem o ustalenie warunków zabudowy. Ale udostępnienie nie zostało odnotowane w aktach sprawy i dlatego wzbudziło wątpliwości GIODO. Skoro było to działanie jednorazowe, to GIODO zwrócił się do burmistrza o respektowanie przepisów o ochronie danych osobowych dotyczących danych wrażliwych w postępowaniach administracyjnych.

DECYZJA Decyzja DOLiS/DEC-710/14/58506,58507

● (...) Generalny inspektor nie jest organem kontrolującym ani nadzorującym prawidłowość stosowania prawa materialnego i procesowego w sprawach należących do właściwości innych organów, służb czy sądów, których orzeczenia podlegają ocenom w toku instancji (wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2 marca 2001 r., sygn. akt II SA 401/00).


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane