statystyki

Kontrolę przetwarzania danych w siedzibie gminy lub miasta GIODO wszczyna tylko z urzędu

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz03.06.2015, 10:24; Aktualizacja: 03.06.2015, 10:33

Decyzja generalnego inspektora ochrony danych osobowych nie służy wyciąganiu konsekwencji w związku z nieprawidłowościami w procesie przetwarzania danych, które wystąpiły w przeszłości. Służy przywróceniu stanu zgodnego z prawem. Dlatego poza obszarem zainteresowania GIODO znalazło się udostępnienie w przeszłości danych osobowych przez urząd miasta pełnomocnikowi inwestora w związku z wszczętym postępowaniem o ustalenie warunków zabudowy. Ale udostępnienie nie zostało odnotowane w aktach sprawy i dlatego wzbudziło wątpliwości GIODO. Skoro było to działanie jednorazowe, to GIODO zwrócił się do burmistrza o respektowanie przepisów o ochronie danych osobowych dotyczących danych wrażliwych w postępowaniach administracyjnych.

DECYZJA Decyzja DOLiS/DEC-710/14/58506,58507

● (...) Generalny inspektor nie jest organem kontrolującym ani nadzorującym prawidłowość stosowania prawa materialnego i procesowego w sprawach należących do właściwości innych organów, służb czy sądów, których orzeczenia podlegają ocenom w toku instancji (wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2 marca 2001 r., sygn. akt II SA 401/00).


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane