„Przypominam, że te zmiany zostały uchwalone blisko 2 lata temu. Był oczywiście bardzo długi czas, żeby przygotować się do innej pracy. To jest bardzo duże wyzwanie dla prokuratury, ale te zmiany są przemyślane i one mają służyć obywatelom” - mówi o reformie procedury karnej, która wejdzie w życie w lipcu, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM minister sprawiedliwości Borys Budka.

„Ja wiem, że mamy świetnych prokuratorów, że to kwestie organizacyjne i tryb organizacji pracy muszą być zmienione” – ocenia minister. Dodaje, że odpowiednie rekomendacje może jedynie zgłosić do Sejmu, bo „tylko Sejm wspólnie z Senatem mogłyby podjąć decyzję o ewentualnym opóźnieniu wejścia w życie tej reformy”. „Na tę chwilę ja żadnego takiego wniosku nie składam dopóki nie wysłucham wszystkich osób, które tutaj mogą się wypowiedzieć” – mówi Budka.

„Żałuję, że pewne rzeczy nie zostały do tej pory zrobione” – komentuje gość RMF FM. „W przyszłym tygodniu będę pytał w czym mogę pomóc właśnie prokuraturze, współpracując, nadzorując administracyjnie sądy tak, żeby od 1 lipca płynnie przejść do tego nowego procesu karnego” – zapowiada minister sprawiedliwości.

Źródło: RMF.FM