statystyki

Iustitia apeluje do Bronisława Komorowskiego o niepodpisywanie ustawy o KSSiP

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.04.2015, 07:26; Aktualizacja: 27.04.2015, 09:55
prawo prawnik

Nie tylko Iustitii nie podobają się zmiany wprowadzane kwietniową nowelą. Przeciwko jest również Krajowa Rada Sądownictwaźródło: ShutterStock

W apelu pada również argument, że zmiany są po prostu zbędne. Stowarzyszenie przypomina bowiem, że zarówno PG, jak i minister sprawiedliwości już obecnie mogą wyrazić swoją opinię o kandydacie na wykładowcę bezpośrednio lub przez swoich przedstawicieli w Radzie Programowej KSSiP.

Tym razem chodzi o uchwaloną 9 kwietnia br. nowelizację ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Apel wystosowało Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”.

Największe kontrowersje wywołują zapisy ustawy, które dają ministrowi sprawiedliwości prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec kandydujących na wykładowców KSSiP sędziów. Analogiczne uprawnienie wobec prokuratorów będzie miał prokurator generalny.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • asterix(2015-04-27 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa całkowicie sprzeczna z wytycznymi Rady Europy. Utworzono kolejne miejsce dla kolesi z PO z dobrze płatnymi korytami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane