Nadchodzi radarowe lato: Będą nowe urządzenia i surowsze kary

autor: Tomasz Żółciak07.04.2015, 07:31; Aktualizacja: 07.04.2015, 13:39
Moment zatkania systemu wcale nie jest odległy. CANARD szacuje, że w obecnych realiach prawnych problemy z wydajnością pojawią się przy ok. 450 fotoradarach.

Moment zatkania systemu wcale nie jest odległy. CANARD szacuje, że w obecnych realiach prawnych problemy z wydajnością pojawią się przy ok. 450 fotoradarach.źródło: ShutterStock

Jeszcze przed wakacjami liczba urządzeń rejestrujących przy polskich drogach wzrośnie o 25 proc. Zaostrzone zostaną też przepisy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • Przydrożnego "zbójcowania" ciąg dalszy(2015-04-07 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    I to właśnie ta galopująca polityka restrykcji spowodowała, że obecnie rządzący nie otrzymają moich głosów ani głosów mojej rodziny w kolejnych wyborach. Pomysł na zapełnianie dziury budżetowej przez podwyższanie podatków, kar i innych obciążeń dla obywateli, bez jednoczesnego szukania racjonalnych oszczędności i prawdziwych oraz przyjaznych Polakom źródeł dochodu do budżetu, wyczerpał moją cierpliwość i nadzieję na zmianę na lepsze z tą ekipą.

    Odpowiedz
  • załamany(2015-04-07 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jak tak dalej będzie szło to radarów będzie więcej niż znaków drogowych! Tylko gdzie się to wszystko pomieści?

    Odpowiedz
  • Jasiek.(2015-04-07 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy przegląd tak zwanych "obszarów zabudowanych", gdzie do najbliższej stodoły jest ponad kilometr? Gdyby ograniczenia prędkości były stosowane tylko w obszarach uzasadnionych, gdyby na krajówkach, gdzie to możliwe, były podwyższane limity prędkości, kierowcy bez wątpienia łatwiej podporządkowaliby się przepisom, dotyczącym prędkości jazdy. No tak, tylko że wówczas ten system przestałby zarabiać, a przecież nie o to chodzi.

    Odpowiedz
  • jack(2015-04-07 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    ty zbójnik kto potrzebuje twoich głosów i twojej rodziny? sami sobie weźmą twój głos nawet jak postawisz w innym okienku krzyżyk ustalą że miałeś pomroczność jasną i skorygują twój głos a jak nie ustala to i tak zagłosujesz na kogoś innego niż skresliłeś krzyżyk

    Odpowiedz
  • jack(2015-04-07 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować – to jest filozofia PiS. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi. D. Tusk 6.10.2007

    Odpowiedz
  • pol124(2015-04-07 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OGŁUPIĆ...chcą WAS wydoić z kasy,zwyczajnie okraść.pogońcie tych POborców przy następnych wyborach,,,

    Odpowiedz
  • jjjjjjj(2015-04-07 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    „3. Jeżeli sprawa o naruszenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 4 lub 5, została skierowana do rozpoznania przez sąd lub organ orzekający o sprawie w postępowaniu dyscyplinarnym i nie zakończyła się prawomocnym rozstrzygnięciem w okresie 3 miesięcy od dnia zatrzymania dokumentu, a w przypadku, o którym mowa w ust. 1d – w okresie 6 miesięcy, podlega on zwrotowi.”; TAK TAK otóż nigdy się nie zakończy ja walczyłem w sadzie o uniewinnienie półtora roku i w końcu mnie uniewinni. A teraz bym był karany 3 miesięcznym zakazem tak jakbym był sto procent winny

    Odpowiedz
  • Kierujący(2015-04-08 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Mi osobiście to fotoradary mogą stać co 50 m - jadę zawsze zgodnie z przpisami. I tu jest pies popgrzebany - przepisy - czy ktoś analizuje oznakowania dróg ??? To przecież zgroza co ci idioci ze służb drogowych robią. A gdzie jest policja,ITD by wskazywać idiotyzmy na drogach. Można połowę znaków zdjąć z dróg i nic się nie stanie. Bo często są stawiane z ostrożności by nie ponościć ewentualnej odpowiedzialności za czyjeś głupie zachowanie. Wiem co piszę - zawsze jeden znak więcej nikomu nie zaszkodzi a jak by co to nie bedzie boleć.

    Odpowiedz
  • jjjjjj(2015-04-07 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Grzegorz nie daj się robić on ci nie robi łaski poczytaj sobie ustawy prawo o ruchu drogowym rozporządzenie o przeprowadzeniu kontroli drogowych przez policję popatrz na filmy na youtube szczególnie jednego motocyklisty który zawsze prosi o ich o legitymację pamiętaj musi podejść przedstawić się imię i nazwisko stopien podać przyczyny kontroli drogowej. dodatkowo nie musi pokazać legitymację ale musi jeśli ty chcesz. Gdy poczytasz rozporządzenia i popatrzysz na filmy motocyklisty na youtube to zobaczysz iz najpierw podaje stopień imię i nazwisko przyczyne kontroli później co jak chcesz to już dokumenty motocyklista zna prawo najpierw on musi okazać na żądanie legitymacje w sposób umożliwiający swobody odczytanie i zapamiętanie napisanych tam danych a dopiero później Ty dajesz dokumenty. Więc jeśli on ci powie powód przekroczenie prędkości to masz prawo wiedzieć o ile gdzie jest i wtedy gdy słyszysz o 51 w zabudowanym to wiesz co się święci i wtedy zapominasz o swoim prawie jazdy nigdy nie powtarzam nigdy nie daj się zrobić że wyciągniesz swoje dokumenty zanim on poda imię i nazwisko stopien i przyczyny kontroli w przyczynie musi być dokładnie określone zarzut później jeśli już chce szarpać dokumenty to mu przypominasz najpierw pana on idzie do radiowozu jak poczytasz jego papiery to możesz mu dać albo możesz zapomnieć o twoim prawie jazdy twój wybór

    Odpowiedz
  • jjjjj(2015-04-07 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    A nieoznakowane? jeśli obraz tylu auta zwiększy się w monitorze o 12 procent.., czyli np z 10 cm na 11.2 cm to zgodnie z twierdzeniem Talesa o tyle zwiększa się droga czyli pomiar na 100 m był naprawdę na 100*112/100 czyli na 112… prędkość to droga przez czas a droga jest wprost proporcjonalna do prędkości, bo jest w wzorze w mianowniku, wiec nasza prędkość to 100/112 czyli. 0.893 prędkości średniej na ekranie. Teraz powiedzmy na 50tce pokazują nam 81 ale obraz tylu auta rośnie z 10 na 11.2 cm to nasza prędkość to co najwyżej 0.893 * ich 81 = 72km/h. I co teraz, mamy zamrożone 6pkt karnych a sad uzna nas winnymi jazdy 72 czyli 4 pkt karne ale sad zgodnie z kw, ust PRD i rozporzadzeniem nie zmieni pkt a uzna nas winnymi naruszenia art 92a kW, choć grzywnę pomniejszy ale zgodnie z rozporządzeniem wyrok skazujący odblokuje oszukanczo nam naliczone pkt, co redakcja anuluj mandat na to ???

    Co redakcja radzi, gdy oszukanczym manewrem a jak widać na uwaga pirat na TVN jest to nagminne robią nam 105 na zabudowanym a naprawdę mieliśmy np 88… zgodnie z nowym prawem tracimy prawo jazdy na miejscu i czekany na rozprawę w Polszie średnio 0.5 roku na 1szá rozprawę, razem 2gą i po po kolejnych miesiącach sprawa trwa rok. Co robic...

    USTAWA
    z dnia 20 marca 2015 r.
    o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw
    dodaje się ust. 3 w brzmieniu:

    po pkt 1 dodaje się pkt 1a w brzmieniu:

    „1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

    a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub

    b) przewożeniu osób w liczbie przekraczającej ...
    „3. Jeżeli sprawa o naruszenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 4 lub 5, została skierowana do rozpoznania przez sąd lub organ orzekający o sprawie w postępowaniu dyscyplinarnym i nie zakończyła się prawomocnym rozstrzygnięciem w okresie 3 miesięcy od dnia zatrzymania dokumentu, a w przypadku, o którym mowa w ust. 1d – w okresie 6 miesięcy, podlega on zwrotowi.”;

    Pier...le taki zwrot jak z powodu oszustwa policjanta nie mam prawa 3 miesiące i straty w własnej firmie 50 tys brutto. Co mi z tego, ze wygram po roku. Kto mi to zwróci, czy redakcja wie, ze w wyniku oszustwa policjanta videorejestratorem nikt ni z KPK ni z KC mi tego od oszusta policjanta nie zwróci.

    Odpowiedz
  • jjjjjj(2015-04-07 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ przecież to oczywiste zeprzepis musi być tak zrobiony jakby przypadek dziadek jadący maluchem z tylnym napędem na letnich oponach w trakcie zimowej gołoledzi z sniezycą to przecież oczywiste. Przecież tak jest wszedzie prawda szef w pracy wymaga od nas abyście zrobili tylko tyle co sześćdziesięcio siedmio letni dziadek na tydzień przed emeryturą i nic więcej nie musicie robić malo tego jak zrobi ktoś nadmiarowo to grozi mu mandat z nadmiaru pracy czyż nie wymaga od nas tego szef przecież to oczywiste że tak samo jest z samochódem na drogach. Albo jeśli nie wykorzystamy miesięcznie na leczenie tyle co sześćdziesięcio siedmio letni dziadek to rząd zwraca mam nadmiar prawda. Dlatego skoro szef wymaga od nas abyś my nie pracowali więcej niż sześćdziesięcio siedmio letni dziadek a rzad zwraca mam nadmiar pieniędzy z niewykorzystanych do poziomu sześćdziesięcio siedmio letniego dziadka dlatego oczywistym jest iż rzad wymaga od nas abyśmy jeździli jak sześćdziesięcio siedmio lotnni dziadek na łysych letnich oponach maluchem w trakcie gołoledzi śnieżycą to wszystko oczywiste prawda

    Odpowiedz
  • jjjjjj(2015-04-07 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ale jak redakcja odnosi się do tej nowelizacji jak wykazałem w komentarzu w głównym wątku przecież zostaje zatrzymany dokument na 3 miesiące po czym po trzech miesiącach oddany. ( tam w fragmencie pisze jeśli sprawa zostanie skierowana do rozstrzygnięcia przez sad i nie zakończy się po prawomocnym wyrokiem do trzech miesięcy to i tak oddają nam dokument czyli jako niewinni jesteśmy traktowani zupełnie tak samo jak w stu procentach winni ) Nawet gdy jesteśmy niewinni. a przecież w tym czasie jesteśmy pozbawieni wszystkich praw może nam upaść firma lub możemy spędzać na dojeździe do pracy 6 godzin zamiast półtorej (tak potencjalnie jest u mnie czyli komunikacja publiczna z dwoma przesiadkami w jedną stronę vs. mój samochód ) i później jeszcze przepis, iz jeśli wyrok nie zapadnie do trzech miesięcy to nam łaskawie oddają przecież to jakaś parodia gdy się nie zgodziłem na oszustwo mundurowego to na uniewinnienie czekałem 1 rok i 4 miesiące. NIEKONSTYTUCYJNOSC az bije po oczach i pewnie jest szansa iż zostanie uznana ale wcześniej będzie i kilka tysięcy ofiar jeśli nie kilkanaście a na rozprawe w trybunale też rzecznik praw obywatelskich i prokurator generalny będą czekać a my razem z nimi 2-3 lata więc czekają nas ciekawe 3 lata 2015 do 2018

    Odpowiedz
  • jjjjj(2015-04-07 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Kolego ale to się nie będzie robić w centrum warszawy czy wrocławia oni będą polować na zjeździe z autostrady gdzie masz 3 kilometry pola ale od razu na zjeździe masz znak teren zabudowany i polecisz 140 hamując silnikiem będziesz miał 90 a z tyłu jadac i przybliżając się swoim nieoznakowanym radiowozem beda oszukiwac że miałaś 105 i tak ci odbiorą prawo jazdy. Oczywiście sad i biegły uniewinnienią cie po dwóch latach ale przepis jest ze i tak stracisz prawo jazdy za niewinność tak jakbyś miał 100 procent winy jedynie łaskawie oddaję ci po 3 miesiącach a proces będziesz mial jeszcze półtora roku i i tak stracisz na 3 miesiące tak jak byś był winny ROZUMIESZ TO 1c. Starosta wydaje decyzję, o której mowa w ust. 1 pkt 4 lub 5, na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierującego do zwrotu prawa jazdy, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany w trybie art. 135 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.

    Odpowiedz
  • obywatel zniewolony(2015-06-02 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    ojjj PO grabi sobie, grabi... papa.

    Odpowiedz