Nadchodzi radarowe lato: Będą nowe urządzenia i surowsze kary

autor: Tomasz Żółciak07.04.2015, 07:31; Aktualizacja: 07.04.2015, 13:39
Moment zatkania systemu wcale nie jest odległy. CANARD szacuje, że w obecnych realiach prawnych problemy z wydajnością pojawią się przy ok. 450 fotoradarach.

Moment zatkania systemu wcale nie jest odległy. CANARD szacuje, że w obecnych realiach prawnych problemy z wydajnością pojawią się przy ok. 450 fotoradarach.źródło: ShutterStock

Jeszcze przed wakacjami liczba urządzeń rejestrujących przy polskich drogach wzrośnie o 25 proc. Zaostrzone zostaną też przepisy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

 • Myśl!(2015-04-07 08:35) Zgłoś naruszenie 00

  Nie radary, a kontrole na drodze spowodują że będzie bezpieczniej.

  Odpowiedz
 • M.(2015-04-07 11:51) Zgłoś naruszenie 00

  Szkoda,że zamiast inwestycji w poprawę stanu dróg, które wyglądają jak szwajcarski ser, inwestuje się pieniądze w fotoradary i ogranicza prędkość znakiem w miejscach,gdzie droga jest po prostu połatana lub podziurawiona. Samochody są coraz szybsze, a na drogach coraz więcej ograniczeń przez zły stan nawierzchni.
  Oprócz walki z piratami drogowymi i kontrolowaniem kierowców trzeba zainwestować też w dobrą jakość dróg, które po sezonie nie powrócą do pierwotnego stanu

  Odpowiedz
 • szofer(2015-04-13 18:06) Zgłoś naruszenie 00

  Jakoś cicho o uprzywilejowanych. Pani Kopacz pono kiedyś miała wnieść projekt aby i posłowie płacili mandaciki, ale jak zawsze było to pod publikę. Gdyby i oni płacili to pewnie by nic takiego nie uchwalili.

  Odpowiedz
 • cd(2015-04-08 23:37) Zgłoś naruszenie 00

  To malwersacja środków publicznych nie służąca poprawie bezpieczeństwa a wyłudzaniu pieniędzy i inwigilacji Społeczeństwa. Zwiększanie ilości radarów i tzw bramek pomiaru szybkości przejazdu - NIE SPOWODOWAŁO SPADKU ILOSCI WYWADKÓW a nawet można to udokumentować zwiększyło ich ilość przez gwałtowne reakcje kierowców. Co ciekawe akcje zwiększanie ilości radarów odbywają się przeważnie przed Wyborami jakby miały dostarczać szmalu na kampanie - pytanie komu?

  Odpowiedz
 • xxxx(2015-04-11 21:29) Zgłoś naruszenie 00

  GŁOSUJCIE NA PO!!! W nastepnej kadencji wprowadza dla Twojego bezpieczenstwa jeszcze 1000 fotoradarów i kare 5 lat robót u doktora kulczyka za darmo za kare.

  Odpowiedz
 • emigrant 72(2015-04-07 22:12) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy jesteście skończonymi DURNIAMI jeśli w to wierzycie. Chodzi o ściągnięcie z was jeszcze większej ilości kasy. Zobaczcie jak drogim luksusem jest auto: ile opłat, podatków, płatnych badań, cena paliwa i jeszcze nieustanna kontrola z wysokimi karami pieniężnymi. Niech wprowadzą taryfikator proporcjonalny do rocznych dochodów np wyprzedzanie na przejściu dla pieszych 1% rocznego dochodu. Tak żeby kary w takim samym stopniu były dotkliwe dla wszystkich kierowców a nie tylko dla tych biedniejszych. A po drugie, zawsze można zdjąć nóżkę z gazu.

  Odpowiedz
 • ja(2015-04-07 18:02) Zgłoś naruszenie 00

  Stara DĄBIA nie Dębina..

  Odpowiedz
 • jjjjjjjjjjj(2015-04-07 17:45) Zgłoś naruszenie 00

  Jurasn wiesz dlaczego w wszystkich krajach w których były demokracjami przed 1989 rokiem dopuszczalny limit alkoholu to 0,5 promila tylko w polsce istnieją stalinowski przepis 0,2 promila który idioci do dzisiaj traktują jak świętość

  Odpowiedz
 • Użytkownik drogi(2015-04-07 15:51) Zgłoś naruszenie 00

  Bezpieczeństwo na drodze zależy nie tylko od prędkości. Drogi muszą być prawidłowo oznakowane , ograniczenia jednoznaczne , tak żeby kierowca nie musiał zgadywać z jaką prędkością może jechać. Trzeba przeprojektować skrzyżowania, poprawić widoczność. Jadąc wielokrotnie mam wrażenie, że to gra komputerowa pod tytulem "czy unikniesz mandatu? " Pamiętajmy , że życie mamy tylko jedno, a organizatorom ruchu drogowego zależy jedynie na kasie z mandatów.

  Odpowiedz
 • Art(2015-04-08 13:26) Zgłoś naruszenie 00

  Dziwnym sposobem w mojej okolicy wszystkie fotoradary jakie były zamontowane w okolicach szkół zostały zlikwidowane ale za to pojawiły się w szczerych polach razem z przesuniętymi znakami o terenie zabudowanym lub ograniczeniami do 50-70 km/h. Czy taki sposób ustawienia fotoradarów ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze? zwłaszcza dzieci?

  Odpowiedz
 • robert.jordan(2015-04-13 09:19) Zgłoś naruszenie 00

  Hasło na dziś: "Totalitaryzm (dawniej też: totalizm) – system rządów (reżim polityczny) dążący do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą monopolu informacyjnego i propagandy, ideologii państwowej, terroru tajnych służb wobec przeciwników politycznych, akcji monopolowych i masowej monopartii. (...) W systemach totalitarnych życie ludzi podporządkowane jest wszechobecnej kontroli ze strony władzy"

  Odpowiedz
 • jurasN(2015-04-07 14:54) Zgłoś naruszenie 00

  Te fotoradary dotyczą tylko troglodytów. Ludzi normalnych nie bolą.
  A propos: w ostatni piątek, sobotę, niedzielę, poniedziałek policja ujawniła łącznie 1118 nietrzeźwych. Miłych podróży w takim i podobnym towarzystwie.

  Odpowiedz
 • IDW(2015-04-10 10:32) Zgłoś naruszenie 00

  Fotoradary są potrzebne, za dużo jeździ wariatów, a główną przyczyną wypadków jest prędkość. Brawo dla GITD :)

  Odpowiedz
 • Szeregowy(2015-04-08 12:21) Zgłoś naruszenie 00

  Yanosik do auta i w droge!

  Odpowiedz
 • Wojtek(2015-04-07 13:20) Zgłoś naruszenie 00

  Cytuję: "W latach 2008–2012 (a więc przed instalacją urządzeń) w miejscach, gdzie się pojawiły fotoradary, średnio w miesiącu dochodziło do ponad 17 wypadków, w których ginęły 3 osoby, a 23 odnosiły obrażenia." - czy ktoś może napisać jak u Was? U nas są fotoradary ale nie przypominam sobie, żeby w miejscach gdzie obecnie stoją tak dosłownie waliło trupami przed ich pojawieniem! Ma ktoś z czytelników podobne obserwacje?

  Idźmy dalej - mamy około 300 fotoradarów w całym kraju - rozumiem, że skoro wyciągamy średnią to poprzednio na każde miejsce przypadało 36 os. zabitych rocznie. Zatem w tych miejscach - średnio sumarycznie - ca. 10 800 os. zabitych musiałoby być każdego roku. Co za bzdury!!! A gdzie zabici w innych miejscach? No po prostu ręce opadają...

  Czy T. Żółciak czytał to co napisał??

  Odpowiedz
 • leszko(2015-04-07 12:05) Zgłoś naruszenie 00

  Dziury w drogach to nie widzą i nie chcą kojarzyć z wypadkami tylko karać to jest polityka tej władzy nazywamy ją demokracją ***********

  Odpowiedz
 • Gruby Rycho(2015-04-07 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  A czy wcześniej ktoś dokona przeglądu obecnie ustawionych ograniczeń prędkości? Czasami wydaje się, że często celowo stawia się znaki ograniczenia prędkości w miejscach gdzie nikomu nic nie zagraża i ustawia się zasadzki na kierowców w postaci fotoradarów, by ich złupić... Bo to ma być przy okazji taki sprawdzian "posłuszności" społeczeństwa wobec zidiociałego prawa. Chcę dodać, że jeżdżę zgodnie z przepisami, ale coś mnie trafia, jak to widzę...

  Odpowiedz
 • obserw(2015-04-07 08:50) Zgłoś naruszenie 00

  Te wszystkie wyszukiwane formy , rzekomo dla poprawy bezpieczeństwa to jest zwyczajny MOBING STOSOWANY PRZECIWKO KIEROWCOM. W obecnych czasach samochód stanowi pierwsze wyposażenie każdego pełnoletniego obywatela , jest to środek lokomocji bez którego trudno żyć w XXI wieku.
  Od kierowcy żąda się , żeby był wypoczęty przed podróżą , żeby nie pił , był zdrowy , naładowany dobra energią, żeby w podróży miał szybki refleks, żeby sprawę szybko załatwił i do domu wrócił cały i szczęśliwy.
  A taki pan obecnie panujący Prezydent zamiast wyrzucić do kosza to podpisuje ustawy i surowe kary oraz straszy mandatami i odbieraniem praw jazdy kierowcom. Zapominając , że sam nie prowadzi auta tylko ma zawodowych kierowców, i nie chce wiedzieć co czują kierowcy ze stresowani , i straszeni.
  Czy komuś zależy na uporządkowaniu i poprawie bezpieczeństwa obywateli. Polacy to taki naród , że początkowo się bardzo boją i cicho siedzą . Gdy widząc , że władza w ten sposób wywiera presje to następny krok jest taki co ma być nie utonie , a w końcu nie wytrzymują i na końcu się śmieją i kawały opowiadają, a to już jest poważny sygnał , że ludzie mają dość poniewierania i straszenia i karania.
  Zamiast wydawać pieniądze nowe fotoradary oraz kierowanie coraz to nowych służb które maja prawo kontrolować kierowców ( pozwalniać te służby kontrolne ) , a te pieniądze wydać na nowe inwestycje i tych kontrolerów zatrudnić przy budowie dróg i inwestować w nowe zakłady pracy budować fabryki , i tworzyć nowe miejsca pracy i zlikwidować bezrobocie. .

  Odpowiedz
 • Taka sobie mysl.(2015-04-07 09:58) Zgłoś naruszenie 00

  Spada liczba wypadków śmiertelnych na drogach, a wzrasta liczba samobójstw na tle wykluczenia społecznego (bezrobocie) pod rządami obywatelskimi PO.

  www.gazetaprawna.pl/artykuly/857805,bezrobocie-zabija-tuz-przed-emerytura.html

  Odpowiedz
 • dziubek(2015-04-07 09:09) Zgłoś naruszenie 00

  Yanosik i jazda :D

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane