statystyki

Wygrana w sprawie Amber Gold może wywołać lawinę pozwów

autor: Patryk Słowik31.03.2015, 07:35; Aktualizacja: 31.03.2015, 08:41
Amber Gold

Jak przypuszczają eksperci, korzystne orzeczenie w tej sprawie mogłoby wywołać lawinę pozwów, gdzie głównym zarzutem byłoby to, że państwo nienależycie chroniło konsumentówźródło: Wikimedia Commons

Kancelaria Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy złożyła pozew grupowy przeciwko Skarbowi Państwa w imieniu 164 osób poszkodowanych przez Amber Gold na łączną kwotę ponad 20 mln zł. Zdaniem prawników do ogromu strat majątkowych przyczyniły się zaniechania prokuratury.

Szanse pozwu

– Prokuratura, dysponując już w styczniu 2010 r. materiałem dowodowym (zebranym przez KNF) wystarczającym do postawienia zarzutów członkom zarządu spółki Amber Gold, miała prawny obowiązek wydania postanowienia o postawieniu zarzutów – wskazuje dr Tomasz Krawczyk, wspólnik w kancelarii Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy.

Podkreśla, że w tej sytuacji zwlekanie z ich ogłoszeniem do sierpnia 2012 r. było postępowaniem bezprawnym. A – jak twierdzi kancelaria – gdyby śledczy zadziałali szybciej, spółka zaprzestałaby działalności: zaniepokojeni klienci chcieliby z niej wypłacić środki, a nowi nie zawarliby niekorzystnych umów.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane