Tabliczka „uwaga zły pies” nie zawsze chroni przed odpowiedzialnością

autor: Natalia Ryńska21.03.2015, 19:00
Aby zwolnic się z odpowiedzialności, o której mowa należy wykazać spełnienie wymogów zachowania należytej staranności w nadzorze nad zwierzęciem

Aby zwolnic się z odpowiedzialności, o której mowa należy wykazać spełnienie wymogów zachowania należytej staranności w nadzorze nad zwierzęciemźródło: ShutterStock

Zwierze to tylko zwierze mówią eksperci. Nigdy nie można być pewnym na 100 proc., że nie zrobi nikomu krzywdy. Ewentualne pogryzienie może nieść za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji tak dla pogryzionego, jak i dla właściciela psa. Wiele osób uważa, że umieszczenie informacji o zagrożeniu załatwia sprawę. Nie zawsze – zauważa dr Mariusz Bidziński, radca prawny, wspólnik w Kancelarii Radcowskiej Chmaj i Wspólnicy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

 • lika(2015-03-23 08:02) Zgłoś naruszenie 160

  Dzieci nie umiejące czytać nie powinny chodzić bez opieki panie.

  Odpowiedz
 • Pio(2015-03-28 00:09) Zgłoś naruszenie 130

  nieumiejące czytać dziecko, które

  ale bełkot- a gdzie opiekun nieumiejącego czytać dziecka, które błąka się po okolicy i zachodzi w końcu do sąsiada?

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-03-21 20:34) Zgłoś naruszenie 100

  Zapomniał mecenas o oświetleniu tabliczki ostrzegawczej - tak , by złodziej , w warunkach nocnych , mógł ją zauważyć .
  Zapomniał też o piktogramach dla nie czytatych .
  O informacji w kilku językach , też zapomniał .

  I o tym , że jest jeszcze bez liku warunków do spełnienia , aby właściciel zwierzęcia mógł spać spokojnie - bez obawy o utratę dorobku życia , również nie bałaknął .

  Odpowiedz
 • verte(2015-03-22 08:36) Zgłoś naruszenie 20

  Polska norma - w miastach przy domach, na wsi w obejściu 2-3 psy, brama otwarta, pieski swobodnie wybiegają na drogę by ewentualnie poszatkować siedzenie przechodzącym. Karalność - jaka karalność?

  Odpowiedz
 • romek(2015-03-23 08:18) Zgłoś naruszenie 20

  Nie sądzę, żeby kleszcze były "chowane" przez Skarb Państwa albo żeby Skarb Państwa "posługiwał się" kleszczami które "hasają sobie bez żadnego nadzoru właścicielskiego".

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-03-23 09:58) Zgłoś naruszenie 21

  I kleszcze , i dziki wyżerające kartofle z pola , i inne jelenie powodujące wypadki śmiertelne na drogach - nie są "chowane" , ale są własnością
  mafii państwowej .
  Bo skłusowanie takiego zwierza , to podpadnięciem pod paragraf się kończy .
  A w temacie roszczeń procesowych wystarczy postawienie debilnego znaku w okolicy lasu , by wyłgać się od odszkodowania .
  I tak to jest , romek , nawet jeśli nie sądzisz .

  Odpowiedz
 • iwona(2015-03-23 11:07) Zgłoś naruszenie 11

  A jak ktoś szybko chce się dostać do takiego domu, bo np. chce ostrzec przed pożarem czy innym zagrożeniem? W przypadku takiej tabliczki musi być przy furtce dzwonek. Inaczej to ta tabliczka nie ma sensu.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-03-22 20:59) Zgłoś naruszenie 11

  Z lekka tylko pytanko rzucę : czy wypłacono choć jedno odszkodowanie rodzinom ukatrupionych - przez kleszcze , które są własnością kumpli tzw. skarbu państwa , i które hasają sobie bez żadnego nadzoru właścicielskiego ?
  Podawać dalsze przykłady ?
  Nie - to może po koniaczku ?

  Odpowiedz
 • &(2015-03-23 17:46) Zgłoś naruszenie 00

  ...jedyna rada to nie dać się zabić...bo jak dasz się zabić to t.zw. menda adwokacka wybroni mordercę od wyroku...ale jak ty zabijesz w obronie własnej to ciebie pogrąży...taki to wymiar niesprawiedliwości w Polsce

  Odpowiedz
 • ona(2015-03-31 23:18) Zgłoś naruszenie 00

  a co gdyby na teren ogrodzonej posesji wszedl np. listonosz pomimo tego , że widzialby, ze pies jest spuszczony z lancucha a na zamkniej furtce bylaby tabliczka? co w takim przypadku?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • v(2015-03-23 09:49) Zgłoś naruszenie 02

  Zwierze to tylko zwierze mówią eksperci. Nigdy nie można być pewnym na 100 proc., że nie zrobi nikomu krzywdy – TO PRAWDA . A co na przykład gdy „bydlę” nie tylko rasy „groźnej” a zarazem może „pupil” właściciela a przebywający jednak cały lub prawie czas poza domem może o głodzie i chłodzie, wisi na ogrodzeniu bez kagańca albo ogrodzenie nie wydaje się wystarczające (za niskie, dziurawe itd.) różnie może być, na widok przechodniów ślina mu dosłownie cieknie, biegnie za tobą i liczy, że cię dopadnie, czy już właściciel nie powinien od razu surowo odpowiadać za narażenie na choćby i aż strach osoby trzeciej ale tego w ogóle oczywiście nie widać, siedzi sobie w cieplutkich komnatach ! z reguły, jak ma dom to jest bogaczem w kraju ubóstwa bo tak im pasuje większości i może dużo więcej cynik, „naujuczciwszy” na świecie co w tym domu ‘chowa” skoro na opłaty się „z” jak jest gdzie (takie były początki II wojny, bieda, ss, gestapo i inne wynaturzenia m.in. psami szczuli, większość uczciwych patriotów, już nie żyje, by to osobiście potwierdzić) co komu z zadośćuczynień czy odszkodowań, jak je w ogóle dostanie, jak co gorsza zagryzie albo pogryzie nawet „lżej” straszny ból i problemy a kar żadnych, bo np. sąd, prokurator, policjant nie ma często pojęcia albo może nie chce często mieć o życiu, sprawiedliwości itp. również bez żadnej odpowiedzialnosci, taki kraj, jak pisze nie bez przyczyny 99% internautów trzeci świat!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane