statystyki

Zwrot wywłaszczonego budynku będzie ograniczony. Byli właściciele są oburzeni

autor: Piotr Pieńkosz17.03.2015, 07:37; Aktualizacja: 17.03.2015, 11:05
Chodzi o kluczowy zapis nowelizacji. Zgodnie z nim stołecznemu samorządowi zostanie przyznane prawo pierwokupu zarówno w zakresie praw dekretowych, jak i prawa użytkowania wieczystego.

Chodzi o kluczowy zapis nowelizacji. Zgodnie z nim stołecznemu samorządowi zostanie przyznane prawo pierwokupu zarówno w zakresie praw dekretowych, jak i prawa użytkowania wieczystego.źródło: ShutterStock

Sejm zajmie się w środę przepisami mającymi unormować stan prawny warszawskich nieruchomości, które po wojnie zostały przejęte przez państwo na mocy dekretu Bieruta. Byli właściciele grzmią: nowe regulacje są represyjne.

Przygotowana przez Senat, a popierana przez obecne władze Warszawy nowelizacja (druk sejmowy nr 3195) ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 518 ze zm.) ma uporządkować problem stanu prawnego nieruchomości przejętych przez państwo na podstawie dekretu Bieruta, na mocy którego prywatną własność przejęło państwo. Zmiany bardzo krytycznie oceniają byli właściciele, którzy walczą o odzyskanie mienia swojego lub swoich spadkodawców.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • drzewa umieraja stojac(2015-06-09 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    to jest kosc niezgody pomiedzy obywatelami i urzednikami! nic tu nie zwraca sie prawnie! to wszystko juz sie zadzialalo!
    dzisiaj to juz tylko pozostaly sprawy bardzo podejrzane - jakkolwiek wrog wladz moze byc i bedzie poszkodowany w najwiekszym stopniu! przeciez juz wszystko zostalo zniszczone - dokumenty?
    no pewnie ze ich juz nie bedzie - zbyt dlugo niszczono je uparcie!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane