statystyki

Walka o spadek tylko z właściwym paragrafem

autor: Ewa Maria Radlińska22.01.2015, 05:25

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim: Wydziedziczony nie ma interesu prawnego w wytoczeniu powództwa o ustalenie bezskuteczności wydziedziczenia, jeżeli może na innej drodze osiągnąć w pełni ochronę swoich praw.

Pan Wojciech nadużywał alkoholu i nie był dobrym mężem. Bił żonę Annę i źle traktował dzieci: córkę i syna, którym rzucał po ścianach. Anna często uciekała z domu, a w ich mieszkaniu wielokrotnie interweniowała policja. Ale po wylewie krwi do mózgu w 1995 r. opiekowała się mężem.

Bez spadku

Po wyjściu ze szpitala Wojciech był sparaliżowany i leżał. Trwało to około 3 lat. Po odbytej rehabilitacji Wojciech mógł chodzić i powrócił do poprzedniego trybu życia. Sięgał po alkohol, po wypiciu którego awanturował się. Anna coraz mniej przebywała w domu. Wracała do mieszkania jak do hotelu. No i miała kochanka. W 2002 r. wyprowadziła się ze wspólnego mieszkania. Syn został i razem z ojcem pili alkohol. Dochodziło też do awantur. 


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane