statystyki

Sąd wie lepiej jak wygląda maska do spawania

autor: Ewa Maria Radlińska19.01.2015, 08:32; Aktualizacja: 19.01.2015, 10:02

Sąd wymierzy karę nie tylko za wytworzenie amfetaminy, ale i za usiłowanie jej zrobienia, nawet nieudolne.

Dwóch mężczyzn zostało oskarżonych m.in. o to, że usiłowali wytworzyć znaczą ilość amfetaminy. Coś im jednak nie wyszło.

Maski do spawania

I tak celu nie osiągnęli z uwagi na użycie w toku produkcji zamiast substancji BMK - mieszaniny innych środków, w wyniku czego uzyskali substancję, która nie była substancją psychotropową, środkiem odurzającym, a jej posiadanie nie było zabronione. Jednak to co zrobili podpadało pod art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. 2012.124 z późn. zm.) i art. 13 par. 2 kodeksu karnego (o usiłowaniu popełnienia przestępstwa). Sąd okręgowy wymierzył więc kary po trzy lata pozbawienia wolności i 500 zł grzywny. Wyrok zaskarżyli obrońcy oskarżonych oraz prokurator. Adwokaci przekonywali, że maski przeciwpyłowe, na których znaleziono ślady biologiczne pochodzące od obydwu oskarżonych wcale nie były używane do produkcji amfetaminy, ponieważ: według obrońcy jednego z oskarżonych powinny być tam również ślady amfetaminy, a drugi obrońca przekonywał, że jego klient maski używał do spawania.


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane