statystyki

Znieważyć można na siedząco

autor: Ewa Maria Radlińska06.11.2014, 05:41; Aktualizacja: 06.11.2014, 07:03

Oskarżony nawet spokojnie siedząc w radiowozie mógł znieważyć funkcjonariuszy policji. Do kierowania słów obraźliwych nie jest bowiem konieczna szczególna aktywność fizyczna - orzekł Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Sprawa dotyczyła mężczyzny, którego Sąd Rejonowy w Szamotułach uznał za winnego tego, że znieważył funkcjonariuszy policji słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Chodzi więc o popełnienie przestępstwa z art. 226 par. 1 kodeksu karnego. Za swoje zachowanie mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 1,5 tys. zł. Uznał jednak, że to za dużo i jego obrońca wniósł apelację.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Arek"Aiwa-Platz"(2014-11-07 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ja do Seremeta od 2 lat piszę, że Prokurator Okręgowy w W-wie ma schizofrenię a Apelacyjny to ordynarny oszust. I choć parę razy sam prosiłem, żeby mnie oskarżyli o zniesławienie prokuratora - nie chcą a jeszcze Pierwszy Z-ca Seremeta - prok. Jamrogowicz, pokrętnie tłumaczy dlaczego (sygn.PG VII G 051/70/14), chociaż 24 lipca b.r. przyznał na piśmie że 45 (na dziś jjuż 51) potwierdzonych dokumentami z Prokuratury lub Sądów: błędów, mankamentów, uchybień i przestępstw prokuratora "nie miało w sposób oczywisty podstaw prawnych". Wychodzi na to, że znieważenia nie było, bo mówię prawdę - i cały czas deklaruję jej udowodnienie, dokumentami samej Prokuratury :)

    Odpowiedz
  • pozywam.blogspot.com(2014-11-06 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego co pamiętam to nie ma kary grzywny w podanej w artykule wysokości tylko grzywna w wymiarze wysokość stawki x liczba stawek.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane