statystyki

Grzegorz Braun wygrywa przed trybunałem strasburskim w sporze z Polską

04.11.2014, 14:03; Aktualizacja: 04.11.2014, 15:22

Polskie władze naruszyły prawo do wolności wypowiedzi Grzegorza Brauna, reżysera, który oskarżył prof. Jana Miodka o tajną współpracę z policją PRL - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Jego zdaniem nie ma powodów, aby wymagać od aktywnego uczestnika debaty publicznej na temat lustracji, aby przestrzegał wyższych standardów, niż tych obowiązujących dziennikarzy.

W 2007 r. podczas dyskusji na antenie Polskiego Radia Wrocław Grzegorz Braun, reżyser i prawicowy publicysta, oświadczył, że wśród przeciwników lustracji są tacy, którzy mają osobisty interes, aby się jej sprzeciwiać, dodając, że językoznawca prof. Jan Miodek był "informatorem policji politycznej PRL". Tego samego dnia powtórzył te słowa w programie telewizyjnym. Sprawa rzekomej współpracy prof. Miodka z tajną policją PRL była szeroko komentowana też w innych mediach. Specjalna komisja powołana przez Uniwersytet Wrocławski, którego znany językoznawca jest pracownikiem, nie potwierdziła jednoznacznie, że rzeczywiście był on tajnym współpracownikiem.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane