statystyki

Gorące serca, chłodne głowy

autor: Michał Synoradzki31.10.2014, 00:00; Aktualizacja: 31.10.2014, 08:26
Michał Synoradzki adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach

Michał Synoradzki adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicachźródło: Materiały Prasowe

Radca prawny będzie mógł lege artis znacznie więcej niż adwokat. Włodzimierz Chróścik przyznaje to bez ogródek oraz z dozą pychy - pisze Michał Synoradzki, członek ORA w Katowicach.

Wypada właściwie wyrazić wdzięczność Włodzimierzowi Chróścikowi, dziekanowi rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Za to, że w felietonie „Adwokaci z gorącymi głowami” (Prawnik nr 207 z 24 października 2014 r.) zechciał upowszechnić szerszej publiczności fakt powzięcia przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach uchwały dotyczącej potrzeby weryfikacji konstytucyjności art. 8 ustawy o radcach prawnych w brzmieniu zawartym w nowelizacji do k.p.k., która ma wejść w życie w lipcu 2015 r. Tekst Włodzimierza Chróścika pełen jest zwyczajowych uszczypliwości pod adresem adwokatury, które tu może pominę, gdyż za dużo ważniejszy mankament felietonu uważam usilne odwracanie uwagi czytelnika od właściwego zagadnienia.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • ob_serwer(2014-10-31 15:08) Zgłoś naruszenie 00

  Ile wart jest zawód radcy prawnego i ci, którzy go wykonują, można się przekonać obserwując sposoby postępowania tzw. niebieskich przy robieniu sobie reklamy - udzielanie bezpłatnych porad w supermarketach, tuż przy stoiskach z kiełbasą i szaletach. Na takie obniżenie prestiżu i godności zawodu adwokaci nigdy by sobie nie pozwolili.

  Odpowiedz
 • Platon ex Silesia(2014-11-01 10:46) Zgłoś naruszenie 00

  Doskonały felieton,pełen trafnych refleksji.Aspiracje radców nie są niestety oparte o merytoryczne przygotowanie do prowadzenia nowej kategorii spraw.Wiedzą o tym sędziowie,prokuratorzy ,adwokaci i sami radcy ,chociaż wolą się do tego nie przyznawać.
  Jeszcze można wycofać się z pomysłu spraw karnych dla radców i pochylić się nad miejscem dla nich wśród prawniczych profesji.Załatwianie swych spraw w kuluarach urzédów bez publicznej debaty uwłacza demokratycznym standardom.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane