statystyki

Za nieuprzątnięcie liści z posesji grozi mandat

autor: Małgorzata Raczkowska15.10.2014, 09:20; Aktualizacja: 12.11.2014, 11:46
Uprzątnięcie zalegających liści, a wkrótce także błota, śniegu lub innych zanieczyszczeń z chodników leżących bezpośrednio przy granicy nieruchomości należy do właściciela tej nieruchomości.

Uprzątnięcie zalegających liści, a wkrótce także błota, śniegu lub innych zanieczyszczeń z chodników leżących bezpośrednio przy granicy nieruchomości należy do właściciela tej nieruchomości.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Codziennie grabię opadające liście na moim podwórku, zamiatam też chodnik przylegający do posesji. Cóż z tego, kiedy sąsiad w ogóle tego nie robi i wiatr rozwiewa liście zalegające przy jego płocie także na posprzątany przeze mnie chodnik. Prosiłam, żeby się tym zajął, ale zareagował śmiechem. Co mogę zrobić? Teraz wygląda to brzydko, a gdy przyjdą deszcze, może być niebezpieczne. Na mokrych liściach łatwo się pośliznąć – skarży się pani Eliza.

Pani Eliza ma rację: uprzątnięcie zalegających liści, a wkrótce także błota, śniegu lub innych zanieczyszczeń z chodników leżących bezpośrednio przy granicy nieruchomości należy do właściciela tej nieruchomości. Stanowią o tym ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz tworzone na jej bazie lokalne regulaminy gminne ustanawiane na drodze uchwał rady gminy.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane