statystyki

Za nieuprzątnięcie liści z posesji grozi mandat

autor: Małgorzata Raczkowska15.10.2014, 09:20; Aktualizacja: 12.11.2014, 11:46
Uprzątnięcie zalegających liści, a wkrótce także błota, śniegu lub innych zanieczyszczeń z chodników leżących bezpośrednio przy granicy nieruchomości należy do właściciela tej nieruchomości.

Uprzątnięcie zalegających liści, a wkrótce także błota, śniegu lub innych zanieczyszczeń z chodników leżących bezpośrednio przy granicy nieruchomości należy do właściciela tej nieruchomości.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Codziennie grabię opadające liście na moim podwórku, zamiatam też chodnik przylegający do posesji. Cóż z tego, kiedy sąsiad w ogóle tego nie robi i wiatr rozwiewa liście zalegające przy jego płocie także na posprzątany przeze mnie chodnik. Prosiłam, żeby się tym zajął, ale zareagował śmiechem. Co mogę zrobić? Teraz wygląda to brzydko, a gdy przyjdą deszcze, może być niebezpieczne. Na mokrych liściach łatwo się pośliznąć – skarży się pani Eliza.

Pani Eliza ma rację: uprzątnięcie zalegających liści, a wkrótce także błota, śniegu lub innych zanieczyszczeń z chodników leżących bezpośrednio przy granicy nieruchomości należy do właściciela tej nieruchomości. Stanowią o tym ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz tworzone na jej bazie lokalne regulaminy gminne ustanawiane na drodze uchwał rady gminy.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane