statystyki

Litr oleju na tydzień, czyli o niezbędnych potrzebach dziecka

autor: Aleksandra Partyk03.10.2014, 00:00; Aktualizacja: 03.10.2014, 09:10
Aleksandra Partyk prawnik, asystent sędziego w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza, w wydziale rodzinnym i nieletnich

Aleksandra Partyk prawnik, asystent sędziego w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza, w wydziale rodzinnym i nieletnichźródło: Materiały Prasowe

Drobiazgowe wyliczanie wydatków na dziecko jest w procesach alimentacyjnych niepotrzebne, o czym często zapominają powodowie.

Bolączką sądów rodzinnych stają się w ostatnim czasie pozwy w sprawach alimentacyjnych, do których dołączane są przez stronę powodową ogromne ilości paragonów i faktur VAT, mających na celu zobrazowanie kosztów utrzymania dziecka, któremu alimenty się należą. W wielu przypadkach do pozwów załączane są również szczegółowe zestawienia kosztów utrzymania – w skali miesiąca czy roku. O ile niektóre z takich wyliczeń rzetelnie odzwierciedlają skalę ponoszonych wydatków, a tym samym stanowią znaczne udogodnienie dla sądu, to jednak niejednokrotnie zdarzają się i takie kalkulacje, których autor może być posądzony... o bujną wyobraźnię i poczucie humoru.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • takisobiektoś(2014-10-04 07:18) Zgłoś naruszenie 00

  Od kiedy to obowiązek alimentacyjny wygasa?
  Co najwyżej można go uchylić.

  Odpowiedz
 • Bociek(2014-10-04 13:50) Zgłoś naruszenie 00

  Podzielam pogląd autorki artykułu. Szczegółowe kilkustronnicowe zestawienia tylko wydłużaja rozpoznanie wniosku, a tony paragonów ze sklepów zwiększją ciężar akt przez ilość niepotrzebnie zużytego papieru. Wystarczy zestawienie z podziałem na ogólne kategorie wydatków. Bez wliczania do kosztów utrzymania dziecka podatku od nieruchomości czy rat kredytu hipotecznego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane