statystyki

65 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć matki

autor: Ewa Maria Radlińska29.09.2014, 08:13; Aktualizacja: 29.09.2014, 08:18

W każdym wypadku wysokość zadośćuczynienia powinna zostać dokonana z uwzględnieniem okoliczności, że śmierć każdej osoby jest zdarzeniem pewnym, które prędzej czy później musi nastąpić.

Kobieta zażądała zasądzenia od ubezpieczyciela kwoty 85 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć jej matki. W pozwanym towarzystwie ubezpieczeń sprawca wypadku, w którym zginęła matka powódki, miał wykupioną polisę. Tym sprawcą był mąż powódki. A od ubezpieczyciela dostała 15 tys. zł.

Wypadek

Do tragedii doszło w 2011 r. kiedy to mąż powódki kierując samochodem na autostradzie nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu ciężarówką, doprowadzając do zderzenia z tym pojazdem, a następnie uderzenia w stojący w korku samochód osobowy i autobus w wyniku czego pasażerka kierowanego przez niego pojazdu doznała obrażeń ciała, które spowodowały jej zgon.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane