statystyki

Andrzej Kidyba: Quo vadis, prokuro?

autor: Andrzej Kidyba19.09.2014, 00:00; Aktualizacja: 30.09.2014, 15:48
Prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba kierownik Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego na UMCS w Lublinie

Prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba kierownik Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego na UMCS w Lublinieźródło: Materiały Prasowe

Warto zastanowić się, czy nie powinno się dopuścić prokurenta do prowadzenia spraw przedsiębiorcy - pisze prof. Andrzej Kidyba.

W uzasadnieniu założeń do rządowego projektu zmiany art. 18 kodeksu spółek handlowych znalazło się zdanie co najmniej prowokujące. Rzecz dotyczy nowelizacji art. 18 par. 2 k.s.h., tj. zakazu pełnienia funkcji dla osoby skazanej prawomocnym wyrokiem za niektóre przestępstwa. Projekt zmian art. 18 k.s.h. jest klasyczną „wrzutką”, bo jest dokonywany przy okazji zmiany ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym i z tą nowelizacją nie ma nic wspólnego. Ciekawe jest, dlaczego zmiana art. 18 par. 2 k.s.h. nie jest dokonywana w dużej nowelizacji kodeksu, dotyczącej już nie tylko zmian kapitału zakładowego w spółce z o.o., ale wielu innych kwestii. Potwierdza to stan permanentnego bałaganu legislacyjnego. Wygląda to tak, jakby zupełnie nikt nad tymi zmianami nie panował.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • @prawnik(2014-09-19 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ten kto orzeka w gospodarczym wie, że powszechna jest praktyka wystawiania członków zarządu jako słupów, a panowie prokurenci zarządzają spółką i "pracują" na umowę o pracę u siebie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane