statystyki

Oburzenie nie usprawiedliwia zniewagi

autor: Paulina Szewioła05.09.2014, 06:12; Aktualizacja: 16.09.2014, 08:53

O ile słowu „kreatura” można nadać pozytywne znaczenie, umieszczając je w odpowiednim kontekście, to z całą pewnością określenie „buc” ma charakter pejoratywny – uznał Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

B.P. posługując się nickiem „mim” skomentowała zamieszczony w sieci artykuł nt. „Najazd parafian z koparką, na wiatę księdza”, który opisywał zainicjowaną przez B.K. akcję rozbiórki nielegalnego zadaszenia, znajdującego się na terenie parafii, pod którym skonfliktowany z wiernymi ksiądz trzymał samochód i siano. W swoim komentarzu użyła w stosunku do B.K. sformułowań o treści: „taka kreatura jak obywatel K.” i „jaki to katolik z tego buca”. Mężczyzna, którego dotyczyły obraźliwe wpisy, wniósł akt oskarżenia przeciwko B.P. zarzucając jej popełnienie czynu z art. 216 par. 2 k.k.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • marta(2014-09-05 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    No tak , rozumiem teraz dlaczego pobicie mojego niepełnosprawnego kolegi w centrum Warszawy , w biały dzień było dla prokuratury czynem o niskiej szkodliwości społecznej. Może ta pani ma siłę żeby się odwołać?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane