statystyki

RPO upomina się o przyszłych kierowców. Co z opłatami za egzaminy?

autor: Piotr Szymaniak12.08.2014, 07:54; Aktualizacja: 12.08.2014, 10:35
Osoby, które zapisywały się na egzamin w poprzednim stanie prawnym, w wielu przypadkach musiały wnosić opłaty według nowych stawek, jeśli datę egzaminu wyznaczono na termin po 19 stycznia 2013 r.

Osoby, które zapisywały się na egzamin w poprzednim stanie prawnym, w wielu przypadkach musiały wnosić opłaty według nowych stawek, jeśli datę egzaminu wyznaczono na termin po 19 stycznia 2013 r.źródło: ShutterStock

Nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy obowiązują od ponad półtora roku, ale wciąż słychać echa zmian. Tym razem rzecznik praw obywatelskich domaga się wyjaśnień do ministra infrastruktury i rozwoju w sprawie braku przepisów przejściowych dotyczących opłat za egzamin.

Egzamin na prawo jazdy organizowany na nowych zasadach oznaczał też, że kandydaci na kierowców musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Cena egzaminu teoretycznego wzrosła z 22 do 30 zł. Za egzamin praktyczny na prawo jazdy najpopularniejszej kategorii B przed wejściem zmian w życie 19 stycznia 2013 r. trzeba było zapłacić 112 zł, a po tej dacie – 140 zł. Cena egzaminu na kategorię C wzrosła ze 160 zł do 200 zł.

Problem w tym, że osoby, które zapisywały się na egzamin w poprzednim stanie prawnym, w wielu przypadkach musiały wnosić opłaty według nowych stawek, jeśli datę egzaminu wyznaczono na termin po 19 stycznia 2013 r.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane