ZUS nie chce, by jego listy lądowały w kioskach. PGP wygra kolejny przetarg?

autor: Sławomir Wikariak18.07.2014, 07:54; Aktualizacja: 18.07.2014, 09:47
poczta polska -skrzynka pocztowa-3

Jak będzie wynik kolejnego przetargu?źródło: ShutterStock

W przetargu na przesyłki można wymagać od firm pocztowych, by wydawały korespondencję w osobnym okienku – uznała KIO

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • stano0(2014-07-18 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka dni temu dostałem przesyłkę sądową przez Inpost ciekawostką jest to, że przyniósł ją Ukrainiec mający problem z językiem polskim. Nosił ją dwa dni, nie mógł znaleźć adresu w centrum Warszawy bo, jak sam stwierdził, trochę słabo czyta po polsku. Niezły cyrk.

    Odpowiedz
  • LK.(2014-07-18 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie życzę sobie odbierania przesyłki w sklepie z art.gosp.domowego. Poczta to instytucja stała ,stabilna ,odpowiedzialna i pewna . W razie problemu wiadomo do kogo się zwrócić i wszystko wyjaśniają.

    Odpowiedz
  • do stao0(2014-07-18 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie jeszcze nie miał nóg i lewego oka a na rękach więzienne dziary. Ja nie wiem gdzie wy ludzie mieszkacie, że takie przykre doświadczenia macie. Ja tam nie narzekam. W temacie ZUS, to strasznie broni monopolisty, pewnie wynika to z powiązań prezesów.

    Odpowiedz
  • do stano0(2014-07-18 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Podchodzę dość sceptycznie do tego typu historii. Zaznajomienia się z pojęciem ironia życzę :) Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • Hajmdal(2014-07-18 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Poczta Polska w mniejszych miejscowościach też ma ajentów i wydają przesyłki w małych sklepikach i punktach usługowych i nikomu to nie przeszkadza... Wymagania są ewidentnie pod wpływem nagonki prasowej ale raczej nie do spełnienia przez nikogo! Pomyślcie też dobrze kto tak naprawdę zapłaci za pomysły ZUSu...

    Odpowiedz
  • abc+++(2014-07-18 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    To PP również nie będzie mogła wygrać przetargu .
    Czy również nie mają w sklepach swoich punktów bez wydzielenia stosownej strefy ?

    Odpowiedz
  • ert(2014-07-18 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Poczta Polska jest trwałym dobrem publicznym i winna być uznana za podmiot strategiczny podlegający ochronie jako ważny dla bezpieczeństwa państwa.

    Odpowiedz
  • prawniczegadanie(2014-07-18 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    A co to za różnica, czy odbiorę przesyłkę w sklepie z prasą, czy na poczcie, gdzie sprzedaje się prasę, kosmetyki, a nawet gry planszowe? Na poczcie większa kolejka, bo lud rachunki płaci, a tempo urzędowe.

    Odpowiedz
  • wiem(2014-07-18 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    I w tym przypadku ma rację. Korespondencja urzędowa powinna być obsługiwana wyłącznie przez Pocztę Polską..

    Odpowiedz
  • jan(2014-07-18 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    insport to tragedia- listy ida 3 x dluzej niz kurierem! na pytanie czemu tak dlug odpwoeidzieli mi, ze akurat nie mieli przesylek w ten rejon.Żenada. NIGDY WIECEJ INSPOSTU. Pomijam fakt ze listy odbiera sie w LOMBARDZIE gdzie boje sie wejsc bo dresiki patrzą! Szok!!!

    Odpowiedz
  • lika(2014-07-18 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie tam wszystko jedno gdzie odbiorę listy,byle było blisko domu ,a nie jazda przez pół miasta i kolejka do okienka na Poczcie Polskiej,bo się komputer" zaciął"i trzy 50+ medytują co zrobić a informatyk o 16 poszedł do domu .

    Odpowiedz
  • j.(2014-07-18 23:07) Zgłoś naruszenie 01

    Gdybyśmy nie byli w EU moglibyśmy sobie nawet w Konstytucji zapisać, że korespondencja urzędowa może być przekazywana tylko za pośrednictwem operatora wyznaczonego, a jakaś "prywatna poczta" niech sobie obsługuje prywatne firmy. Ale niestety jesteśmy w EU i obowiązuje nas unijne prawo, w tym dotyczące zamówień publicznych.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-07-20 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownicy poczty to w zdecydowanej większości osoby kompetentne, odpowiedzialne i bardzo dobrze przeszkolone. Jestem ciekaw czy pani w sklepie rzeźniczym czy w kiosku jest przeszkolona i zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności na niej ciążącej. PGP podnajęło InPost. Co to znaczy. To kolejny kwiatek przy kożuchu demokracji. Noż kuźwa, to niedługo przetarg na ochronę banku wygra rzeźnik i podnajmie do ochrony byłych pensjonariuszy więzień lub zakładów psychiatrycznych.

    Odpowiedz
  • ANDRZEJ ZET(2014-07-21 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    tylko POCZTA POLSKA !!!

    Odpowiedz
  • nikt(2014-07-21 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    "Nie mam nic przeciwko rywalizowaniu z Pocztą Polską, tyle że chciałbym, aby to się odbywało na uczciwych, rynkowych zasadach" , no nie , i kto to mówi ? :) a ja bym się na miejscu tego prezesa troszkę ogarnął i spojrzał przez ramię na swoja "pocztę" :):):)

    Odpowiedz
  • Szlag(2014-07-22 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Uczciwe, rynkowe zasady wg pana Brzóski to brak pracowników, infrastruktury i płacenie podatków za granicą. Jeśli przetarg ma być uczciwy to proszę zatrudniać profesjonalnych pracowników, wynająć lub wybudować placówki spełniające minimalne choćby warunki dla prowadzenia takiej działalności i płacić ludziom odpowiednie wynagrodzenie, opodatkowane jak prawo nakazuje. Dzięki panu Brzósce i jemu podobnym mamy w Polsce bezrobocie, umowy śmieciowe, nędzne, niepewne wynagrodzenie i totalne bezhołowie kompetencyjne. Następny krok to korzystanie z kloszardów jako doręczycieli i melin jako punktów odbioru. Będzie tanio i pan Brzóska wygra każdy przetarg.

    Odpowiedz
  • bt(2014-07-22 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Polak może odbierać przesyłki na deszczu przed kioskiem RUCH co to za fanaberie placówek elaganckich sie zachciewa

    Odpowiedz