statystyki

ETPC: Nie można automatycznie karać za złamanie tajemnicy dochodzenia

01.07.2014, 14:29; Aktualizacja: 03.07.2014, 13:55

Ujawnienie przez dziennikarza tajnych dokumentów z prowadzonego śledztwa niekoniecznie pociąga za sobą naruszenie prawa do poszanowania prywatności i prawa do uczciwego procesu sądowego oskarżonego - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Szwajcarski dziennikarz A.B. w 2003 r. opublikował w jednym z tygodników artykuł na temat postępowania karnego przeciwko M.B., sprawcy wypadku samochodowego , w którym zginęły trzy osoby, a osiem zostało rannych. Historia kierowcy opowiedziana przez autora tekstu wywołała w Szwajcarii sporo kontrowersji. Dziennikarz szczegółowo przedstawił w nim sylwetkę sprawcy, streścił pytania zadane mu przez policję wraz z odpowiedziami, a do tego dołączył serię zdjęć listów oskarżonego do sędziego. W publikacji znalazło się również podsumowanie oświadczenia lekarza i żony M.B., które opatrzono nagłówkiem „Postradał zmysły…”.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane