statystyki

Ochrona prywatności: Ludzie mają prawo wiedzieć, czy telefon ich szpieguje

autor: Sławomir Wikariak07.02.2014, 12:00; Aktualizacja: 13.02.2014, 08:46
lte-smartfon-internet

Nowe rozporządzenie unijne dotyczące ochrony danych osobowych będzie kładło spory nacisk na certyfikaty. A najgorsze, co mogłoby się wydarzyć, to gdyby nie istniały one na polskim rynku i nasi przedsiębiorcy musieliby certyfikować się np. w Luksemburguźródło: ShutterStock

Kto ponosi odpowiedzialność za to, co robi smartfon? Jakie dane i dokąd mogą być transferowane? Czy prawo jest w stanie nadążyć za technologią? Zastanawiali się nad tym uczestnicy debaty DGP.

Wojciech Rafał Wiewiórowski Rzecznicy ochrony danych osobowych zajęli się tematem aplikacji i urządzeń mobilnych z prostego powodu. Są one już używane powszechnie, a wciąż tak naprawdę nie wiemy, co robią z naszymi danymi. Zastanawialiśmy się nad tym na zorganizowanej w minionym roku w Warszawie 35. Międzynarodowej Konferencji Rzeczników Ochrony Danych i Prywatności. I przyznajemy się do tego, że posiadamy zbyt małą ilość informacji, by zrozumieć świat aplikacji mobilnych. Na razie stawiamy pytania. Szczerze mówiąc, zastanawiamy się, dlaczego dotychczas nikt ich nie sformułował. Wydaje się, że np. operator telekomunikacyjny powinien być zainteresowany tym, co robią aplikacje zainstalowane w telefonie sprzedawanym przez niego wraz z usługą telekomunikacyjną.


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2014-02-08 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Sztandarowym numerem na ochronę prywatności , wykręconym przez mafię państwową , jest rozsyłanie korespondencji sądowej po punktach handlowych w całym kraju . Już nawet nie pytam , co na to niejaki Wiewiórowski , ksywka GIODO , bo ten nieszczęśnik , z tego co słyszę , zaszył się podobno w jakimś bufecie .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane