statystyki

Prokuratorzy krytykują nowego operatora

autor: Emilia Świętochowska23.01.2014, 06:44; Aktualizacja: 23.01.2014, 16:00

Poślizg w przesyłaniu korespondencji oraz nadmiar formalności – takie zarzuty pod adresem Polskiej Grupy Pocztowej stawia Rada Główna Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.

Prokuratura narzeka, że nowy operator pocztowy ma opóźnienia w dostarczaniu przesyłek, potwierdzeń odbioru i pism z prokuratur rejonowych, a pracownicy biur podawczych zostali obciążeni dodatkowymi obowiązkami: przyklejaniem odpowiednich numerów i ważeniem przesyłek. Problem ten w szczególności dotyczy prokuratorów, którzy zajmują się nie tylko sprawami karnymi, ale także występują na prawach strony w procesach cywilnych, administracyjnych czy rodzinnych. Od 1 stycznia 2014 roku wszystkie pisma mają wysyłać za pośrednictwem PGP, jednak skutek zachowania terminu czynności procesowej z chwilą nadania przesyłki dotyczy - właśnie w przypadku spraw cywilnych, rodzinnych i administracyjnych - tylko wyznaczonego operatora pocztowego. A do końca 2015 roku jest nim Poczta Polska SA.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane