statystyki

Prokuratorzy przeciwko presji wskaźników statystycznych

30.01.2014, 11:55; Aktualizacja: 30.01.2014, 11:59

Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP krytykuje plany statystyczne narzucane przez ministerstwo sprawiedliwości.

W swoim apelu do prokuratora generalnego Andrzeja Szeremeta związkowcy przypominają, że obwiązująca ustawa o prokuraturze nie dostarcza podstawy prawnej do sporządzania okresowych założeń statystycznych. Domagają się więc wyjaśnienia, dlaczego o sposobie i tempie pracy prokuratorów ma decydować – tak jak obecnie – ustawa o finansach publicznych. Zwracają przy tym uwagę, że ustawa ta przewiduje możliwość tworzenia planów statystycznych tylko w zakresie ekonomicznych aspektów funkcjonowania prokuratury, nie zaś celów wyznaczonych przez kodeks postępowania karnego. A ich zdaniem ustalanie dolnych limitów liczby skierowanych aktów oskarżenia czy wniosków o tymczasowe aresztowanie w oparciu o ustawę o finansach publicznych jest bezzasadne.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane