statystyki

Jakich zasad powinni przestrzegać kibice podczas meczów

autor: Adam Makosz30.07.2013, 07:00; Aktualizacja: 30.07.2013, 10:47
Zamieszki po meczu piłki nożnej

Zamieszki po meczu piłki nożnejźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: STRINGER

Fani piłki nożnej są zobowiązani do stosowania się do regulaminu stadionu i poddania się kontroli chroniących go służb. W razie zakłócania porządku mogą zostać usunięci z terenu imprezy i ukarani zakazem wstępu na spotkania.

Członkowie służb porządkowych mają szereg uprawnień, począwszy od możliwości legitymowania uczestników imprezy masowej, a skończywszy na przeglądaniu ich odzieży i bagażu. Można to jednak robić w przypadku podejrzenia, że dana osoba wnosi lub posiada przedmioty niebezpieczne, alkohol lub narkotyki. Przed rozpoczęciem przeglądania zawartości bagażu lub odzieży członek służby porządkowej jest obowiązany użyć zwrotu „służba porządkowa”, a członek służby informacyjnej zwrotu „służba informacyjna” oraz okazać umieszczony w widocznym miejscu identyfikator wydany przez organizatora imprezy. Musi także podać podstawę prawną i przyczynę przeglądania zawartości bagażu lub odzieży. Kibic powinien zostać wezwany do dobrowolnego okazania zawartości bagażu lub odzieży. W przypadku przeglądania odzieży sprawdzenia musi dokonać członek służby stadionowej tej samej płci co osoba kontrolowana. W przypadku stwierdzenia w bagażu lub ubraniu przedmiotów, których posiadanie lub wnoszenie na imprezę jest niedozwolone, ma on obowiązek odmówić wpuszczenia takiej osoby na teren wydarzenia lub usunąć ją z jej terenu.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • Psycholog(2013-07-31 07:15) Zgłoś naruszenie 00

  Jak to jakich ? "Powinni krzyczeć -ty matole Twój rząd ...kibole""

  Popatrzcie na gębę TUSKA i jego rozbiegane oczęta.
  Wciąż kombinuje co komuś ukraś co Ktoś wypracował -a to wcześniejsze emerytury robotnikom po fakcie świadczenia pracy (policji i wojsku już nie bo tam odebrał tylko nowoprzyjmowanym) a to pożycza wciąż bajońskie sumy z zagranicy nie martwiąc się Kto i jak je będzie spłacał -samemu nie mając nawet planu jak to zrobić ,a to patrzy wszystko co narodowe wysprzedać i roztrwonić na kibolskie stadiony i "haratanie w gałę"
  - czyż to nie jest mentalność typowego zagorzałego kryminalisty ? -ukraść ,pożyczyć bez zamiaru oddania ,wysprzedać i roztrwonić oraz oszukać !!
  Sam przed dostaniem się do Sejmu stażu pracy miał tyle co dzieci w sumie wakacji no i jak każdy zagorzały kryminoł też ćpał.
  Oszukuje ,okrada POlitycznie ,szkodzi i wysprzedaje czego nie zbudował "jak ćpun rodowe srebra".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane