statystyki

Jakich zasad powinni przestrzegać kibice podczas meczów

autor: Adam Makosz30.07.2013, 07:00; Aktualizacja: 30.07.2013, 10:47
Zamieszki po meczu piłki nożnej

Zamieszki po meczu piłki nożnejźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: STRINGER

Fani piłki nożnej są zobowiązani do stosowania się do regulaminu stadionu i poddania się kontroli chroniących go służb. W razie zakłócania porządku mogą zostać usunięci z terenu imprezy i ukarani zakazem wstępu na spotkania.

Członkowie służb porządkowych mają szereg uprawnień, począwszy od możliwości legitymowania uczestników imprezy masowej, a skończywszy na przeglądaniu ich odzieży i bagażu. Można to jednak robić w przypadku podejrzenia, że dana osoba wnosi lub posiada przedmioty niebezpieczne, alkohol lub narkotyki. Przed rozpoczęciem przeglądania zawartości bagażu lub odzieży członek służby porządkowej jest obowiązany użyć zwrotu „służba porządkowa”, a członek służby informacyjnej zwrotu „służba informacyjna” oraz okazać umieszczony w widocznym miejscu identyfikator wydany przez organizatora imprezy. Musi także podać podstawę prawną i przyczynę przeglądania zawartości bagażu lub odzieży. Kibic powinien zostać wezwany do dobrowolnego okazania zawartości bagażu lub odzieży. W przypadku przeglądania odzieży sprawdzenia musi dokonać członek służby stadionowej tej samej płci co osoba kontrolowana. W przypadku stwierdzenia w bagażu lub ubraniu przedmiotów, których posiadanie lub wnoszenie na imprezę jest niedozwolone, ma on obowiązek odmówić wpuszczenia takiej osoby na teren wydarzenia lub usunąć ją z jej terenu.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • Psycholog(2013-07-31 07:15) Zgłoś naruszenie 00

  Jak to jakich ? "Powinni krzyczeć -ty matole Twój rząd ...kibole""

  Popatrzcie na gębę TUSKA i jego rozbiegane oczęta.
  Wciąż kombinuje co komuś ukraś co Ktoś wypracował -a to wcześniejsze emerytury robotnikom po fakcie świadczenia pracy (policji i wojsku już nie bo tam odebrał tylko nowoprzyjmowanym) a to pożycza wciąż bajońskie sumy z zagranicy nie martwiąc się Kto i jak je będzie spłacał -samemu nie mając nawet planu jak to zrobić ,a to patrzy wszystko co narodowe wysprzedać i roztrwonić na kibolskie stadiony i "haratanie w gałę"
  - czyż to nie jest mentalność typowego zagorzałego kryminalisty ? -ukraść ,pożyczyć bez zamiaru oddania ,wysprzedać i roztrwonić oraz oszukać !!
  Sam przed dostaniem się do Sejmu stażu pracy miał tyle co dzieci w sumie wakacji no i jak każdy zagorzały kryminoł też ćpał.
  Oszukuje ,okrada POlitycznie ,szkodzi i wysprzedaje czego nie zbudował "jak ćpun rodowe srebra".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane