statystyki

Jak wspólnota mieszkaniowa może się pozbyć dokuczliwych sąsiadów

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk11.07.2013, 07:25; Aktualizacja: 11.07.2013, 09:14

Właściciele lokali lub lokatorzy mieszkań komunalnych nie są bezradni wobec osób uporczywie lub rażąco zakłócających spokój. Mogą nawet doprowadzić do ich eksmisji.

W naszym domu jeden z właścicieli mieszkań notorycznie urządza spotkania towarzyskie, w czasie których i on, i goście – bez względu na porę – wrzeszczą, głośno przeklinają, wyrzucają za okno różne przedmioty i włączają hałaśliwą muzykę. Nierzadko dochodzi przy tym do bijatyk na klatce schodowej i podwórku. Czy wspólnota mieszkaniowa może z tym skończyć, powodując eksmisję chuligana, skoro nie pomagają prośby ani groźby?


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • barbara-stryjczyk@wp.pl(2013-07-12 02:32) Zgłoś naruszenie 10

  Przasnyska 12a m 11- samotny sąsiad z góry- m15,też psychicznie chory- zalewa moje mieszkanie od kilkunastu lat.Te trudne sytuacje wymagają wielu działań nietypowych,których ani ADM,ani Policja,,ani MOPS podejmować NIE CHCĄ,bo trzeba bdb. znać przepisy i mocno się nabiegać- także do sądu,żeby uzyskać ubezwłasnowolnienie i kuratora,czy aby odnależć nieobecną rodzinę.Osoby psychicznie chore nie powinny być bez opieki,tym bardziej,że dewastują nie tylko mieszkania,ale i zdrowie lokatorów
  ADM-y nie robiąc nic,WYRAŻAJĄ beztrosko ZGODĘ NA OBNIŻANIE WARTOŚCI mieszkań i budynku.Policja musi mieć nakaz sądowu,żeby wykonać czynności.O taki nakaz powinien wystąpić MOPS wspólnie z ADM.

  Odpowiedz
 • Mieszkaniec(2013-07-11 14:26) Zgłoś naruszenie 10

  Wrocław, ul. Grunwaldzka 28 sąsiad jest psychicznie chory, grozi ludziom, po nocach śpiewa po "niemiecku" i tak od lat. Administracja bezradna, policja bezradna, MOPS bezradny.
  Czy musi dojść do jakiejś tragedii, aby ktoś się tym zainteresował.

  Odpowiedz
 • Sąsiad(2013-07-11 15:10) Zgłoś naruszenie 10

  Warszawa, 1 Sierpnia 34 m.26 - tu też psychicznie chory sąsiad i sąsiadka.

  Odpowiedz
 • właścicielka(2013-07-12 08:52) Zgłoś naruszenie 10

  A może lepiej zajmijcie się zarzadcami budynków wspólnotowych/ jakis konkretny artykulik/ którzy lekceważą sobie właścicieli mieszkań upominających się o wgląd do dokumentów wspólnoty cele sprawdzenia faktur i kosztorysów.Oto tu jest problem niebagatelny.POMIMO ŻE USTAWA o wŁ .n . NAKAZUJE ZARZADCOM przedstawiania wszystkich dokumentów lecz oni to sobie lekceważą

  Odpowiedz
 • Maria(2013-07-11 14:07) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego to ma robic wspolnota mam tylko mieszkanie wykupione a za budynek ktory sie dewastuje jest odpowiedzialny kto inny.Jak jest wiecej jak 50%wykupionych mieszkan to urzad miasta moze usunac ja sie mam narazac zebym byla opluwana trzeba to robic z urzedu.

  Odpowiedz
 • Ferdek(2013-07-12 06:52) Zgłoś naruszenie 00

  Mam pytanie a co to jest MOPS ? to on jeszcze istnieje ?

  Odpowiedz
 • grom(2013-07-12 07:11) Zgłoś naruszenie 00

  Polska policja jest tylko do ochrony vipów i urzędników.Starszej osobie wlepić mandatzłapać rowerzystę a bandyty się bać.

  Odpowiedz
 • VBe(2013-07-12 09:28) Zgłoś naruszenie 00

  Po wejściu w życie "ustawy deregulacyjnej" kiedy każdy bez względu na posiadaną wiedzę będzie mógł świadczyć usługi zarządcy nieruchomości, można się spodziewać, że właściciele mieszkań w ogóle nie doszukają się faktur i kosztorysów, a przy każdej spornej kwestii z zarządcą będą musieli biegać do sądu rejonowego (bo już nie będzie komisji odpowiedzialności zawodowej, przed którą zarządcy czuli respekt), gdzie jak wiadomo sprawy toczą się latami. Trudno się spodziewać, żeby "zderegulowany zarządca" bez kwalifikacji potrafił rozeznać się w zawiłych przepisach prawa np. w przypadku, gdy wspólnota będzie chciała eksmitować uciążliwego czy niebezpiecznego sąsiada. W takich sytuacjach będzie trzeba zwracać się do kancelarii prawnych.

  Odpowiedz
 • Jerzy(2015-01-02 17:51) Zgłoś naruszenie 00

  Czytam różne wypowiedzi na temat uciążliwych sąsiadów i żal mi ludzi ,bo i ja miałem ten sam problem .Jesli ktos hałasuje w nocy ,potem dłużej śpi ,to zrobic o 6 pobudkę .Jesli mieszka niżej,to twarde obuwie i przesuwanie mebli,jesli wyżej ,umocowac głosnik lub radio na suficie .Wytrwałosci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane