W dużej wspólnocie mieszkaniowej decyduje większość

autor: Małgorzata Raczkowska21.06.2013, 07:15; Aktualizacja: 21.06.2013, 12:41
Zaskarżenie uchwały wspólnoty nie powoduje zatrzymania jej skutków, chyba że sąd wstrzyma jej wykonanie do czasu zakończenia sprawy.

Zaskarżenie uchwały wspólnoty nie powoduje zatrzymania jej skutków, chyba że sąd wstrzyma jej wykonanie do czasu zakończenia sprawy.źródło: ShutterStock

Wspólnota mieszkaniowa, do której należy pan Stefan, podjęła większością głosów decyzję o dociepleniu strychów i fundamentów wspólnotowych budynków. Wykonano audyt energetyczny, by mogła się ubiegać o kredyt termomodernizacyjny. Udało się, ale w wyniku analiz zmieniono decyzję: by termomodernizacja miała sens, docieplane będą także sufity piwnic. – Część mieszkańców, w tym również jam nie chce udostępniać piwnic – pisze pan Stefan. – Po dociepleniu sufitów ciasne i tak pomieszczenia zmniejszą się jeszcze bardziej, poza tym obawiamy się, że po takim remoncie piwnice będą za ciepłe. Czy możemy nie wpuścić ekipy remontowej? – pyta czytelnik.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Arek"Aiwa-Platz"(2013-06-22 14:47) Zgłoś naruszenie 00

  no a w przypadku dokładnie SIEDMIU lokali?

  Odpowiedz
 • :)(2013-06-24 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  ...a w małych wspólnotach decyduje mniejszość...panie autorze artykułu :)

  Odpowiedz
 • :)(2013-06-24 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Otóż w sprawach przekraczających zakres zwykłego zarządu i budynkach poniżej 7 mieszkań mają zastosowanie przepisy KC nie zaś ustawy o własności lokali. KC traktuje, iż w sytuacjach kiedy współwłaściciele decydyją się na podjecie czynności względem rzeczy wspólnej przekraczającej czynności zwykłego Zarządu a taką może być wspomniane docieplenie wymagana jest jednomyślnośc udziałowców. W przypadku braku jednomyślności dla podjęcia decyzji zawsze jeszcze pozostaje Sąd dla zdecydowanej np większości.

  Odpowiedz
 • właściciel(2013-06-24 18:57) Zgłoś naruszenie 00

  Ależ oczywiście! Prawda! Prawda!

  Odpowiedz
 • dana(2013-07-26 15:39) Zgłoś naruszenie 01

  co należy rozumieć pod pojęciem " większość" w dużej wspólnocie?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane