Reforma sądów: Platforma ma kolejny pomysł

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.06.2013, 07:09; Aktualizacja: 06.06.2013, 10:40

Koncepcja jest prosta, bo chodzi o ograniczenie kompetencji ministra sprawiedliwości. Sądy powszechne wzorem administracyjnych powoływałby prezydent.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Pytający(2013-06-06 09:43) Zgłoś naruszenie 00

  No dobrze, to jest pomysł na przyszłość, a co z już zlikwidowanymi?

  Odpowiedz
 • obkuty(2013-06-06 11:44) Zgłoś naruszenie 00

  Jeszcze tego by brakowało, aby sądy powszechne działały tak, jak administracyjne !!!

  "Tymczasem zdaniem ekspertów to właśnie dzięki wyeliminowaniu czynnika politycznego sądownictwo administracyjne funkcjonuje tak sprawnie, bez partyjnych burz."

  To jawne kłamstwo, tak skrajne jak tylko może być. Piszę to na przykładzie moich spraw administracyjnych. W mojej ocenie wydziały rewindykacji mienia w urzędach wojewódzkich, a nawet wydziały Ministra Rolnictwa ( po prostu za mało ludzi ) z powodu absurdalnego naruszania prawa administracyjnego w tych sprawach, a w przypadku urzędu Ministra Rolnictwa, z powodu nieskuteczności i przewlekłości należałoby rozgonić na cztery wiatry.

  I macie czelność jeszcze pisać, że sprawy administracyjne z zakresu reprywatyzacji to nie sprawa polityczna ??? Wstyd na całą Europę !!!

  Odpowiedz
 • osądzony(2013-06-06 14:12) Zgłoś naruszenie 00

  "Tymczasem zdaniem ekspertów to właśnie dzięki wyeliminowaniu czynnika politycznego sądownictwo administracyjne funkcjonuje tak sprawnie, bez partyjnych burz."
  Ale kłamstwo!!! W sądach pracy wydaje sie tysiące wyroków w oparciu o wytyczne IPN i wymyślone przez nich instrukcje. Sędziów szkoli IPN to gmonie nie jest polityka???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane