Kiedy dług zmarłego dziecka przechodzi na rodziców

autor: Piotr Pieńkosz12.04.2013, 07:00; Aktualizacja: 12.04.2013, 09:14
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

Firma windykacyjna żąda ode mnie spłaty wraz z odsetkami pożyczki, którą zaciągnął mój zmarły przed rokiem syn. Nie pomagają tłumaczenia, że nic nie wiedziałam o długu dziecka, bo firma argumentuje, że nie odrzuciłam spadku po synu, więc odpowiadam za jego długi. Na razie bezskutecznie domagam się również udostępnienia dokumentów potwierdzających zadłużenie mojego zmarłego dziecka. Co mam robić? – pyta pani Aldona.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • M(2013-04-12 17:25) Zgłoś naruszenie 00

  A jeśli jest to prawda, sprawdziłbyś to aby przekonać się czy jesteś zdrowy!

  Odpowiedz
 • M(2013-04-12 10:26) Zgłoś naruszenie 20

  Odkąd państwo polskie zaciągnęło niespłacalny kredyt (można spłacać tylko odsetki od odsetek) w międzynarodowej prywatnej korporacji, ludzie pracujący w tym kraju stali się ich własnością i zostali zmuszeni przez rząd do spłacania tego kredytu poprzez nałożone podatki. Jest to skuteczna forma niewolnictwa akceptowana jak dotąd przez wszystkie prywatne rządy-korporacje. Aby zaciągnąć taki kredyt korporacja najpierw wybiera sobie władzę w danym państwie która pracuje na jej użytek(wybory są fałszowane jeśli kandydat nie osiągnie wystarczających głosów). W naszym kraju musiała być wymieniona, gdyż nie godziła się na pełną współpracę do której nadzorowania są upoważnione Służby Specjalne. Polska jako prywatna korporacja jest zarejestrowana w Amerykańskim urzędzie papierów wartościowych i podlega międzynarodowemu prawu ustanowionemu przez same korporacje i regulujące sposób ich funkcjonowania UCC (Uniform Commercial Code, Uniwersalny Kodeks Handlowy). W oparciu o te prawo międzynarodowa grupa o nazwie One Poeple’s Public Trust wyposażona w wykwalifikowanych prawników zakwestionowała istnienie korporacji które ewidentnie działają na szkodę ludzi czyniąc z nich niewolników. Korporacje od tego wyroku się nie odwołały w zwiąsku z czym uprawomocnił się. Co skutkowało natychmiastowym ich rozwiązaniem z dniem ogłoszenia wyroku.
  Ogłoszenie publiczne w dniu 25 grudnia 2012 roku wykluczyło z istnienia system oparty na regułach Rządu-Korporacji. Wykluczenie zgodnie z prawem nastąpiło … przez jeden z jego wewnętrznych mechanizmów. Zwrot „Władze Które Są” zostaje zastąpiona obecnie zwrotem „Władze Które Istniały”. Wszystkie długi zostały anulowane a korporacje, włączając w to (ale nie ograniczając się tylko do nich) Rządów-Korporacji oraz Banków, zostały wykluczone z istnienia.
  Nie ogłoszono tego w żadnych mediach kontrolowanych przez korporacje żadna do tej pory nie chce ogłosić swego bankructwa w związku z tym jedynym medium umożliwiającym skuteczne zapoznanie się z treścią wyroku i sposobem szczególnego postępowania w dochodzeniu swoich praw staje się internet. Mamy tu do czynienia ze szczególną sytuacją gdzie przestępczą organizacją jest rząd danego państwa, pracujący dla nielegalnej korporacji. Są szczegółowe wytyczne pozwalające skutecznie dostosować się osobom składającym pozwy, przeciwko nielegalnym instytucjom kredytowym. Bezprawnie wymuszającym spłacanie kredytów które zostały anulowane prawomocnym wyrokiem. Walka z tą patologią nie jest taka trudna jak się wydaje wystarczy znaleźć uczciwego prawnika.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane