Unikasz płacenia abonamentu RTV? Sprawdź, jakie kary za to grożą

autor: Monika Kuś01.03.2013, 08:00; Aktualizacja: 01.03.2013, 09:48
Oglądanie telewizji

Oglądanie telewizjiźródło: ShutterStock

Od lat kwestia płacenia bądź niepłacenia abonamentu RTV budzi ożywione dyskusje. Z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że abonamentu RTV w zeszłym roku nie zapłaciło ponad 2,5 mln osób. Na kim ciąży obowiązek uiszczania opłaty za abonament?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (80)

  • Arek(2013-03-02 20:27) Zgłoś naruszenie 11

    Tusk nie kazał płacić za abonament, więc dlaczego teraz Polaków straszą.

    Odpowiedz
  • Bądź świadomym faszystą!(2013-03-01 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wspomóż masową faszystowską propagandę i zapłać bo jak tego nie zrobisz to wiesz czym to grozi!

    Odpowiedz
  • Makita(2013-03-04 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy domniemanie o posiadaniu telewizora panie Dworak ???. A czy wie pan co to jest domniemanie o niewinności !!!. Pobieranie haraczu ( tak nazwał to Tusk ) jest karalne czy KRRiT o tym wie ???.

    Odpowiedz
  • fagusp(2013-03-06 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    UWAGA. Tego nie napisano w artykule (który sprawia wrażenie tekstu sponsorowanego nie oznaczonego stosowną adnotacją). Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie wyłączono sygnał analogowy i posiadasz odbiornik telewizyjny nie przystosowany do odbioru sygnału kodowanego h.264, to nawet jeśli odbierasz sygnał TV przez set-top-boxa lub kablówkę, nie musisz płacić abonamentu telewizyjnego. Po prostu odbiornik TV nie spełnia definicji "urządzenia gotowego do odbioru sygnału".
    PS. Dlatego od dwóch lat tak pilnowano, żeby sprzedawcy sprzętu RTV rozprowadzali telewizory wyłącznie z wbudowanym odpowiednim dekoderem.

    Odpowiedz
  • krak(2013-03-18 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Każda spółka akcyjna w tym TV SA musi podpisać umowę i dopiero wtedy żądać zapłaty.Reszta to bajki i straszenie ludzi.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2013-03-04 23:33) Zgłoś naruszenie 00

    Skad emeryci i rencisci maja brac kase przy 4 proc. waloryzacji ?
    Poszli won!

    Odpowiedz
  • Tedy(2013-03-06 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    W Pile wpłynęły z poczty wykazy dłużników do Urzędu Skarbowego do egzekucji i wszyscy co mają zwroty z pit-ów, to im się pomniejsza o zaległy abonament wraz z odsetkami .Czy to zgodne z prawem ?

    Odpowiedz
  • Polska to dziwny kraj(2013-03-07 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Panie szefie z KRRiT... to co jak kupię sobie koło od samochodu to zgodnie z takim rozumowaniem muszę wykupić OC (przecież to nie chodzi żeby jeździć alei mamy możliwość złożenia samochodu i jazdy dokupując pozostałe części). To świadczy jakich PO-matołów mamy za naszych przedstawicieli w rządzi i parlamencie. Nigdy więcej ...niebyt dla nich i wymazanie z historii.

    Odpowiedz
  • Demaskator(2013-03-04 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Rydzykant nie płacisz rydzykowi tylko luftowi i dworakowi i nazwij się parobdworaka, to dobrze odzwierciedla twój stan umysłu!

    Odpowiedz
  • abonent(2013-03-03 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    ile zapłaci TVP za emitowanie głupawych seriali, powtórek i innej chały, płacę systematycznie abonament, chyba tylko na honoraria dla Lisów i tym podobnych, poza tym z mojego rozeznania to abonament płacą przede wszystkim ludzie starsi, a jakie jaja robi silna grupa pod wezwaniem, aby ludziom starszym utrudnić oglądnie Telewizji Trwam

    Odpowiedz
  • MOher(2013-03-03 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    nie mam tv
    kupie jak bedzie TV TRWAM
    SZCZESC BOZE ALLELUJA

    Odpowiedz
  • Gabi(2013-03-05 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy mają płacić abonament z zasiłku aby ich ogłupiały i nimi manipulowały osoby wynagradzane za niewyobrażalne pieniądze.

    Odpowiedz
  • misiek077(2013-03-01 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam wrażenie, że w naszym kraju abonament potrafią ściągać tylko od nas emerytów bo poza tym wszyscy mają go w nosie... i sa bezkarni

    Odpowiedz
  • buba(2013-03-03 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    To nie żaden abonament, tylko podatek. Podatek od usługi wątpliwej wartości i jakości!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Płaćcie - Chichopkia muszą spłacić kredyt!!!(2013-03-03 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, płaćcie abonament. Różne Cichopki, Lisy, Kammele, Kraśki muszą z czegoś żyć!

    Odpowiedz
  • ajsza(2013-03-01 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dopóki TV Trwam nie będzie na cyfrowym multipleksie, dotąd ludzie nie będą płacić abonamentu.

    Odpowiedz
  • PAPASMURF(2013-03-03 01:11) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Spółka Akcyjna, jaką jest TVP, nie musi czasami zawrzeć umowy z podmiotem na rzecz, którego ma świadczyć usługę - a "usługobiorca" wyrazić na to zgodę?
    Czy Spółka Akcyjna jest jeszcze jednostką publiczną?

    Odpowiedz
  • ja(2013-03-02 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli jest zadłużenie to na poczcie nie chca wyrejestrować.
    Tez dostałam upomnienie za 5 lat .
    Teraz straszą komornikiem, i wejście na konto w banku?

    Odpowiedz
  • Kiedy ukarzą TV?!(2013-03-05 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    A jakie kary nakłada się na TV za ryczące reklamy, nieustanne reklamy, nieustanne powtórki filmów po kilka razy w ciągu jednego dnia, deprawację poprzez emitowanie filmów z mordobiciem, gwałtami, mordami, strzelaniną, chamstwem, ordynarnym seksem, ćpaniem, napadami, grabieżą, chuligaństwem, itd, itd... Kiedy wreszcie ICH za to ukarzą? !
    Niech spadają z tą beznadziejną telewizją. I niech sobie sami za nią płacą. Ja tego beznadziejnego towaru NIE POTRZEBUJĘ!

    Odpowiedz
  • hulam(2013-04-02 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko co płacimy w Polsce to są haracze

    Odpowiedz