Unikasz płacenia abonamentu RTV? Sprawdź, jakie kary za to grożą

autor: Monika Kuś01.03.2013, 08:00; Aktualizacja: 01.03.2013, 09:48
Oglądanie telewizji

Oglądanie telewizjiźródło: ShutterStock

Od lat kwestia płacenia bądź niepłacenia abonamentu RTV budzi ożywione dyskusje. Z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że abonamentu RTV w zeszłym roku nie zapłaciło ponad 2,5 mln osób. Na kim ciąży obowiązek uiszczania opłaty za abonament?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (80)

  • dupinek(2013-03-06 11:03) Zgłoś naruszenie 01

    A kiedy zostanie wprowadzony abonament za pierdzenie? Każdy ma dupę i rurę drugiego wydechu gotową do zionięcia smrodem w każdej chwili i tego się nie wyprze, że nie używa oraz wyrejestrować też się nie da.

    Odpowiedz
  • Tedy(2013-03-06 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    W Pile wpłynęły z poczty wykazy dłużników do Urzędu Skarbowego do egzekucji i wszyscy co mają zwroty z pit-ów, to im się pomniejsza o zaległy abonament wraz z odsetkami .Czy to zgodne z prawem ?

    Odpowiedz
  • Gabi(2013-03-05 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy mają płacić abonament z zasiłku aby ich ogłupiały i nimi manipulowały osoby wynagradzane za niewyobrażalne pieniądze.

    Odpowiedz
  • Kiedy ukarzą TV?!(2013-03-05 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    A jakie kary nakłada się na TV za ryczące reklamy, nieustanne reklamy, nieustanne powtórki filmów po kilka razy w ciągu jednego dnia, deprawację poprzez emitowanie filmów z mordobiciem, gwałtami, mordami, strzelaniną, chamstwem, ordynarnym seksem, ćpaniem, napadami, grabieżą, chuligaństwem, itd, itd... Kiedy wreszcie ICH za to ukarzą? !
    Niech spadają z tą beznadziejną telewizją. I niech sobie sami za nią płacą. Ja tego beznadziejnego towaru NIE POTRZEBUJĘ!

    Odpowiedz
  • Emerytka(2013-03-04 23:33) Zgłoś naruszenie 00

    Skad emeryci i rencisci maja brac kase przy 4 proc. waloryzacji ?
    Poszli won!

    Odpowiedz
  • Demaskator(2013-03-04 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Rydzykant nie płacisz rydzykowi tylko luftowi i dworakowi i nazwij się parobdworaka, to dobrze odzwierciedla twój stan umysłu!

    Odpowiedz
  • Makita(2013-03-04 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy domniemanie o posiadaniu telewizora panie Dworak ???. A czy wie pan co to jest domniemanie o niewinności !!!. Pobieranie haraczu ( tak nazwał to Tusk ) jest karalne czy KRRiT o tym wie ???.

    Odpowiedz
  • weksyl(2013-03-04 00:34) Zgłoś naruszenie 01

    Abonament płaciłem czterdzieści lat to wystarczy.Pensje pracownoków telewizji są tak wielkie że włos się jeży,ponadto co z tymi co nigdy nie rejestrowali telewizora i się śmieją a ja tylko dlatego że mam obecnie niską emeryturę to mnie się straszy konsekwęcjami no bo najłatwiej dostać w łapy emeryta i go lać w dupę niech dziad płaci bo nie starczy na trzynastą pensję dla wyzyskiwaczy z telewizji.Obecnie jest w programie zbyt wielka ilość programów religijnych wystarczy program jedynki w niedzielę zobaczyć i niechciane reklamy.Jedna reklama jest O.K. BEZPŁATNA NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA.Tylko realizować to co reklamują.

    Odpowiedz
  • MOher(2013-03-03 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    nie mam tv
    kupie jak bedzie TV TRWAM
    SZCZESC BOZE ALLELUJA

    Odpowiedz
  • abonent(2013-03-03 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    ile zapłaci TVP za emitowanie głupawych seriali, powtórek i innej chały, płacę systematycznie abonament, chyba tylko na honoraria dla Lisów i tym podobnych, poza tym z mojego rozeznania to abonament płacą przede wszystkim ludzie starsi, a jakie jaja robi silna grupa pod wezwaniem, aby ludziom starszym utrudnić oglądnie Telewizji Trwam

    Odpowiedz
  • buba(2013-03-03 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    To nie żaden abonament, tylko podatek. Podatek od usługi wątpliwej wartości i jakości!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Płaćcie - Chichopkia muszą spłacić kredyt!!!(2013-03-03 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, płaćcie abonament. Różne Cichopki, Lisy, Kammele, Kraśki muszą z czegoś żyć!

    Odpowiedz
  • PAPASMURF(2013-03-03 01:11) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Spółka Akcyjna, jaką jest TVP, nie musi czasami zawrzeć umowy z podmiotem na rzecz, którego ma świadczyć usługę - a "usługobiorca" wyrazić na to zgodę?
    Czy Spółka Akcyjna jest jeszcze jednostką publiczną?

    Odpowiedz
  • ja(2013-03-02 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli jest zadłużenie to na poczcie nie chca wyrejestrować.
    Tez dostałam upomnienie za 5 lat .
    Teraz straszą komornikiem, i wejście na konto w banku?

    Odpowiedz
  • Arek(2013-03-02 20:27) Zgłoś naruszenie 11

    Tusk nie kazał płacić za abonament, więc dlaczego teraz Polaków straszą.

    Odpowiedz
  • nie prawnik(2013-03-02 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    TV TP zostaly przeksztalcone w spolki akcyjne TVP SA TP SA i jako takie powinny podpisac nowe kontrakty z urzytkownikami w/g prawa handlowego a to co robia jest nie prawnie tak to ktos napisal , a co WY prawnicy nie wyjasnicie tego , czekacie na tzw ."class action " czyli na 500-1000 ludzi aby wytoczyc proces przeciwko tym spolkom i ministerstwu finanasow , czyli skarbowi panstwa -wszystkim podatnikom . znowu zrobiono po polsku

    Odpowiedz
  • Anna(2013-03-02 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Aby płacić abonament RTV muszę mieć podpisaną umowę z TVP S.A. z która byłaby podstawą prawną do płacenia abonamentu. Takiej umowy w Polsce nikt z obywateli nie posiada, gdyż TVP S.A. nie podpisywała jej z każdym kto posiada odbiornik radiowy czy telewizyjny albo oba naraz i z nich korzysta. Więc nie mają podstaw do zastraszania!!! A jeśli tak dalej będą robić to każdy z nas wygra sprawę w Strasburgu.

    Odpowiedz
  • pol anka(2013-03-02 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    roszczenie TP do abonamentu rodzi "misja". Czy ktoś wie jakie programy to ta osławiona "misja"? I czy Anioł Pański z wystąpieniem głowy obcego państwa a w przerwie dyskusje o ilości diabłow na końcu szpilki, a transmisja z Obcego Państwa nie za darmo, nazwana to misja religioznawstwo, to nie oczywisty dowód na manipulację zasobami finansowymi obywateli? A osoba opowiadająca o pogodzie z kreacją na GWIAZDĘ to misja czy remisja? Jasiu dla Ciebie wszystko jest jasne. Kazali to płacimy, a może należy zapytać, a za co płacimy, a może My nie chcemy płacić

    Odpowiedz
  • Jasiek(2013-03-02 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Luzie!!! Aleście kombinatorzy! Niektórzy w ogóle nie kumają co jest abonamentem a co opłatą za kablówkę i która kasa do kogo idzie. Za kablówkę nie ma obowiązku płacić. Jeśli płacisz, to Rydzykowi i tak z tego powodu nic nie przybywa. Abonament RTV trzeba płacić, bo takie jest w Polsce prawo. Słowa Tuska zamieszały w głowach tylko ludziom, którzy nie rozumieją mechanizmów. Zwalanie na niego jest zwykłym wykrętem. Dziwię się, że takie, niby wykształcone społeczeństwo wypisuje na forach zupełne brednie i burzy się na wszystko a na PeŁo głosowali dwoma rękami i 2 razy pod rząd. Teraz PeŁo powinno uchwalić wielokrotnie większe kary za niepłacenie i obowiązek umożliwienia kontroli w domach. Jeśli coś takiego wprowadzą, to jestem w stanie wyjątkowo i jednorazowo na nich zagłosować w najbliższych wyborach, gdyż cwaniacy wykształciuchy cholernie mnie wkurzają swoimi wywodami. Pozdrawiam wszystkich przestrzegających prawa :)

    Odpowiedz
  • tata2(2013-03-02 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepsza rada:
    ZAKODOWAĆ SYGNAŁ! Wtedy nikt niepowołany nie obejrzy Klanu czy M jak MIlość!

    Odpowiedz