Unikasz płacenia abonamentu RTV? Sprawdź, jakie kary za to grożą

autor: Monika Kuś01.03.2013, 08:00; Aktualizacja: 01.03.2013, 09:48
Oglądanie telewizji

Oglądanie telewizjiźródło: ShutterStock

Od lat kwestia płacenia bądź niepłacenia abonamentu RTV budzi ożywione dyskusje. Z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że abonamentu RTV w zeszłym roku nie zapłaciło ponad 2,5 mln osób. Na kim ciąży obowiązek uiszczania opłaty za abonament?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (80)

  • Kamil(2014-09-01 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ja płacę Multimedii ponad 100 zł, niech "oni" dogadują się między sobą,Dwa razy za to samo nie zapłacę...Takiego wała Polsko złodziei cała.

    Odpowiedz
  • Alexa(2014-05-30 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jakim prawem mam płacić haracz miesięczny od posiadania odbiornika TV, bo abonamentu nie płaci się za sygnał tylko za urządzenie. Za telewizor zapłaciłam, w cenę wchodzi podatek VAT. To czego jeszcze złodzieje chcą wyłudzać pieniądze. Kto mi na to pytanie odpowie?

    Odpowiedz
  • Jola(2014-04-19 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Moja mama dostała wezwanie do zapłaty 1475zł...mało zawału nie dostała?Od 10 lat korzysta z Cyfrowego Polsatu programu 1,2 nie ogląda bo tam nic nie ma same powtórki powtórek itd!!!

    Odpowiedz
  • z(2014-01-10 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej byc złodziejem bandytą nieuczciwym,zlikwidować złodzieji

    Odpowiedz
  • sarkastycznie(2013-06-22 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chodzisz na rzęsach śpiewając hymn Bangladeszu od tyłu? Prawo mówi że musisz - sprawdź jakie kary ci grożą!!

    Odpowiedz
  • Adam(2013-05-16 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    a wystarczyłoby tylko umożliwić ludowi odliczenie zapłaconego abonamentu od podatku lub chociaż dochodu w rozliczeniu rocznym PIT - z miejsca wzrosłyby wpływy z tytułu abonamentu

    Odpowiedz
  • xxx(2013-05-08 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    abonament jest za używanie własnego tv czy radia, ok to dlaczego Państwo nie daje dofinansowania do tego sprzętu skoro chce za to że ktoś nabył tv lub radio abonament to jest dopiero biznes telewizja jest teraz darmowa tak propo

    Odpowiedz
  • TOMEK(2013-05-06 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    TRZBA ZLOZYC DEKLARACJE INTERNETOWA Z UZASADNIENIEM DLACZEGO NIE POWINNISMY PLACIC ABONAMENTU
    ZEBRAC PODPISY I WYSLAC DO KRRiTV ALBO DO TUSKA I TYLE
    JAK CHCA SCIAGAC KASE ZA ABONAMENT TO NIECH ZAROBIA NA TO JAKIMS CIEKAWYM PAKIETEM PROGRAMOWYM JAK INNE FIRMY A NIE SCIAGAC HARACZ
    NIE MAM NAJMNIEJSZEGO ZAMIARU PLACIC 2 RAZY ZA OGLADANIE TV
    JAK DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA
    CHCE MIEC WYBOR A NIE JAK TO ROBI KRRITV -STAWIA POD SCIANA NA ODSTRZAL

    Odpowiedz
  • pogromca idiotów(2013-05-05 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    A ja nie płacę chyba od ponad 10 lat. Nie będę płacił za coś czego nie życzę sobie oglądać. Inne telewizje, np: TVN, Polsat, potrafią utrzymywać się bez płacenia im jakiegokolwiek abonamentu. TVP serwuje nam bezsmakową papkę, dobrą dla lemingów. O ilości i czasach reklam nie wspomnę. Proszę obniżyć pobory niektórym redaktorom zarabiającym horrendalne pieniądze, zawsze to będzie jakaś oszczędność. I proszę mi nie wciskać kitu o "misji TVP", bo jakoś jej nie widzę. Jakość i wysokość lotu tej waszej "misji" jest żenująca ( Gwiazdy tańczą na lodzie, Gwiazdy tańczą ze zwierzętami, czy jakieś inne wspaniałe "Show"). Kompletny brak programów dla ludzi myślących - popularnonaukowych, koncertów, czegoś o literaturze. Sami sobie konsumujcie te wasze, pożal się Boże"misje"

    Odpowiedz
  • hahhahahah(2013-04-18 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję taki artykuł: "Ściągasz nielegalnie abonament RTV -sprawdź co ci grozi ze strony UE"

    Odpowiedz
  • Zenek Smetana(2013-04-10 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    "Ustala się opłaty abonamentowe za używanie odbiorników" a nie za POSIADANIE to, że posiadam nie znaczy, że używam. Auto też można posiadać a nie używać ze względu na brak Prawa Jazdy. Zgadza się?
    TV posiadam a nie używam bo nie mam zapłaconego abonamentu czyli licencji na odbiór i nie mam anteny to chyba logiczne ale nie dla betonu z KRRiTV

    Odpowiedz
  • hulam(2013-04-02 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko co płacimy w Polsce to są haracze

    Odpowiedz
  • tadek(2013-03-29 07:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego emeryt ma płacic haracz takim dupkom za taka szmire--Robert Janowski miesięczne wynagrodzenie jakie otrzymuje za tę pracę to 40 tys. złotych.
    Tomasz Lis otrzymuje 70 tys. złotych miesięcznie.
    Piotr Kraśko otrzymuje co miesiąc 72 tys. złotych
    Agnieszka Szulim, Anna Popek zarabiają po 20 tys. złotych miesięcznie.
    Tomasz Kret 25 tys. złotych miesięcznie.
    Hanna Lis miesięczną gażę w wysokości 30 tys. złotych.
    To tylko kilka osób o tak astronomicznych zarobkach i za nic nie odpowiadają tylko postrzępią troszkę językami. A ludzie odpowiedzialni za czyjeś życie jak kierownicy na budowach i innych zakładach produkcyjnych dających dochód narodowy zarabiają śmieszne pieniądze bo w granicach 4 do 6 tysięcy złotych za pracę codzienną po 12 godzin.

    Odpowiedz
  • GŁUPI ABONENT(2013-03-28 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    w wolnej Polsce nie wolno mieć telewizora radia aby ktoś nie wyciągał swej złodziejskiej łapy po haracz. zgodził bym się na proponowaną opłatę medialną żeby się wreszcie odwalono od IDIOTYCZNEJ ustawy rejestracyjnej tv i radia. ja mogę nie mieć ani radia ani tv a odbierać reklamy w internecie lub telefonie.w Polsce nie ma domu czy auta żeby nie było jakiegokolwiek odbiornika więc ta bandycka akcja przeciw abonentom.NAUCZCIE SIĘ RZĄDZIĆ I PODEJMOWAĆ DECYZJE.

    Odpowiedz
  • konstancjax1(2013-03-21 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Płacę za tv satelitarną, tam jest tv publiczna, wiec niech jakoś rozliczają sie miedzy sobą. Poza nie chcę płacic za cos, czego nie ogladam. telwizja publiczna nie realzizuje żadnej, mnie się przynajmniej takiej nie udało znależć. Niska komtetencja dziennikarzy, chamstwo i bezczelność, często również brak kultury językowej. Nie wiem, jakimi kryteriami kierują się dobierając prowadzących, ale raczej nie merytoryzcznymi. Brakprogramów edukacyjnych dla dzieci, za mało popularno naukowych, ambinte kino zredukowane do zera, brak audycji muzycznych i o plasyce. jesli robia programy dla kucharek i sprzątaczek, to nie się utrzymują z reklamy margaryny i proszku do prania. Na stronie pv publicznej nie można wyrazić całościowej opinii o ich działalnosci, to też jest chamstwo.

    Odpowiedz
  • krak(2013-03-18 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Każda spółka akcyjna w tym TV SA musi podpisać umowę i dopiero wtedy żądać zapłaty.Reszta to bajki i straszenie ludzi.

    Odpowiedz
  • alka(2013-03-17 00:16) Zgłoś naruszenie 01

    Moim zdaniem jak to w Polsce bywa ukarać należało wszystkich uczciwych ludzi, którzy naście lat płacili a teraz im się każe płacić za zaległe 5 lat tych co mieli w d... rejestrację nikt nie ściga i jak zwykle uczciwy w tym Państwie zostanie ukarany br...

    Odpowiedz
  • Polska to dziwny kraj(2013-03-07 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Panie szefie z KRRiT... to co jak kupię sobie koło od samochodu to zgodnie z takim rozumowaniem muszę wykupić OC (przecież to nie chodzi żeby jeździć alei mamy możliwość złożenia samochodu i jazdy dokupując pozostałe części). To świadczy jakich PO-matołów mamy za naszych przedstawicieli w rządzi i parlamencie. Nigdy więcej ...niebyt dla nich i wymazanie z historii.

    Odpowiedz
  • kipa(2013-03-06 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę obniżyć abonament o połowę wtedy będą płacić wszyscy .

    Odpowiedz
  • fagusp(2013-03-06 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    UWAGA. Tego nie napisano w artykule (który sprawia wrażenie tekstu sponsorowanego nie oznaczonego stosowną adnotacją). Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie wyłączono sygnał analogowy i posiadasz odbiornik telewizyjny nie przystosowany do odbioru sygnału kodowanego h.264, to nawet jeśli odbierasz sygnał TV przez set-top-boxa lub kablówkę, nie musisz płacić abonamentu telewizyjnego. Po prostu odbiornik TV nie spełnia definicji "urządzenia gotowego do odbioru sygnału".
    PS. Dlatego od dwóch lat tak pilnowano, żeby sprzedawcy sprzętu RTV rozprowadzali telewizory wyłącznie z wbudowanym odpowiednim dekoderem.

    Odpowiedz