Sprawy z całego kraju w elektronicznym postępowaniu upominawczym rozpoznaje e-sąd w Lublinie. Pozew do e-sądu musi być sporządzony na specjalnym formularzu opatrzonym podpisem elektronicznym.
Reklama

Czy potrzebny jest specjalny formularz

Postanowiłem dochodzić roszczenia, korzystając z elektronicznego postępowania upominawczego. Czy pozew powinienem przesłać do sądu na specjalnym formularzu?

Czy opłata od e-pozwu jest niższa

Zamierzam skierować pozew o zapłatę do e-sądu w Lublinie. Czy takie postępowanie jest tańsze od tradycyjnego?

Czy konieczne jest pełnomocnictwo

Zastanawiam się nad wyborem pełnomocnika, który poprowadzi moje sprawy w e-sądzie. Czy w elektronicznym postępowaniu upominawczym należy składać pełnomocnictwo?

Czy sprzeciw trzeba uzasadnić

W elektronicznym postępowaniu upominawczym został wydany nakaz zapłaty. Chcę wnieść od niego sprzeciw. Czy muszę go uzasadnić i dołączyć do niego dowody?

Czy e-sąd może przekazać sprawę

Powód wniósł pozew drogą elektroniczną, wypełniając specjalny formularz. Czy e-sąd może odmówić rozpoznania sprawy i przekazać ją do sądu według właściwości ogólnej do rozpoznawania w postępowaniu zwyczajnym?

Czy nakaz zapłaty otrzyma klauzulę

Jestem powodem w sprawie, która toczy się przed e-sądem. Czy klauzula wykonalności zostanie nadana nakazowi zapłaty również w formie elektronicznej?

Czy trzeba mieć konto internetowe

Chcę czynnie korzystać z usług e-sądu. Czy w tym celu potrzebuję specjalnego konta internetowego?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak starać się o uzyskanie wyroku w postępowaniu w elektronicznym.