statystyki

Zdalne zgromadzenia izb adwokackich budzą kontrowersje

autor: Szymon Cydzik15.10.2020, 08:53; Aktualizacja: 15.10.2020, 08:53
Wybory nowych władz izby i innych organów odbyły się kolejnego dnia zjazdu w siedzibie izby. Adwokaci stawiali się osobiście i wrzucali karty do urny, a cały proces rozciągnięto na sześć godzin.

Wybory nowych władz izby i innych organów odbyły się kolejnego dnia zjazdu w siedzibie izby. Adwokaci stawiali się osobiście i wrzucali karty do urny, a cały proces rozciągnięto na sześć godzin.źródło: ShutterStock

Dziekan stołecznej ORA złożył wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Zjazdu Adwokatury w trybie zdalnym. Miałby on dokonać zmian w korporacyjnych regulacjach, rozstrzygając wątpliwości co do zdalnego czy hybrydowego trybu zgromadzeń, na który zdecydowały się izby w Krakowie i we Wrocławiu.

Mimo że pod koniec sierpnia NRA rekomendowała izbom powstrzymanie się od przeprowadzenia zgromadzeń do czasu ustania zagrożenia dla zdrowia i życia ich uczestników, niektóre ORA je organizują. Jeszcze we wrześniu odbyły się one w mniejszych izbach: w Opolu, Radomiu i Wałbrzychu, gdzie dopuszczalny limit 150 osób nie stanowił problemu i wydarzenia mogły mieć tradycyjną formę. Większe izby, jak Wrocław czy Kraków, musiały skorzystać ze środków komunikowania na odległość.

Wrocław pionierem

W przypadku Wrocławia na sali siedzieli jedynie członkowie prezydium i zaproszeni goście, pozostali uczestnicy łączyli się zdalnie przez specjalny system. Każdy członek izby dostał drogą e-mailową login i hasło, co wyeliminowało ryzyko udziału w zgromadzeniu osób nieuprawnionych. Uczestnicy zdalni mieli też możliwość zabierania głosu. Frekwencja przekroczyła tę odnotowaną na poprzednim zgromadzeniu.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane