statystyki

Dyscyplinarka dla komornika za wypowiedź o skrzynkach pocztowych

autor: Piotr Szymaniak05.10.2020, 09:40; Aktualizacja: 05.10.2020, 09:41
Konia z rzędem temu, kto udowodni, że komornik w Polsce zajmuje się liczeniem skrzynek na listy - mówi Robert Damski

Konia z rzędem temu, kto udowodni, że komornik w Polsce zajmuje się liczeniem skrzynek na listy - mówi Robert Damskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Od 5 tys. do nawet 100 tys. zł. – taka kara grozi Robertowi Damskiemu, komornikowi z Lipna, przeciwko któremu wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Powodem była wypowiedź, jakiej udzielił stacji TVN24: „Nie wyobrażam sobie, aby pakiet wyborczy zostawić w płocie”.

Zdaniem z-cy rzecznika dyscyplinarnego przy Krajowej Radzie Komorniczej Krzysztofa Ogrodnika stanowi to naruszenie powagi i godności urzędu komornika, ponieważ Robert Damski udzielił tej wypowiedzi, nie pełniąc żadnej funkcji wskazanej w par. 8 pkt 1 Kodeksu etyki zawodowej komornika sądowego.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • wjw(2020-10-05 10:10) Zgłoś naruszenie 1055

    Nie ma to jak stara dobra cenzura i bat...

    Odpowiedz
  • pro-k(2020-10-05 10:14) Zgłoś naruszenie 834

    To jednak biedna polska szkoła prawnicza nie zaginie uduszona przez ziobrystów.

    Odpowiedz
  • PodPiS(2020-10-05 21:22) Zgłoś naruszenie 730

    Czyli Polak jako obywatel nie ma prawa wyrażać swoich obaw?

    Odpowiedz
  • jurek(2020-10-05 21:32) Zgłoś naruszenie 590

    Komuna. Pswsk

    Odpowiedz
  • troll(2020-10-06 02:27) Zgłoś naruszenie 521

    to ewidentna paranoja rzecznika przewyższająca paranoję prezesa Kaczyńskiego ->>> naruszenie powagi i godności urzędu komornika, ponieważ Robert Damski udzielił tej wypowiedzi, nie pełniąc żadnej funkcji wskazanej w par. 8 pkt 1 Kodeksu etyki zawodowej komornika sądowego. § 8. Sprawność czynności egzekucyjnych Komornik jest zobowiązany troszczyć się o sprawność podejmowanych czynności egzekucyjnych, a w szczególności: 1)przestrzegać wyznaczonych terminów czynności i przyjmowania interesantów, 2)kontrolować przebieg i wyniki czynności, 3)dbać o zachowanie kultury miejsca pracy odpowiednio do godności urzędu i materialnych możliwości.

    Odpowiedz
  • Polonez Caro 1.9D(2020-10-05 16:08) Zgłoś naruszenie 2383

    100 tysięcy kary? Przeciętny komornik wyciąga taką kwotę z przysłowiowej kieszeni. Odcięcie od źródła (zakaz wykonywania zawodu) - to by była kara!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Myślałem że coś zajumal(2020-10-05 15:24) Zgłoś naruszenie 2364

    Albo opedzlował zajęty ciągnik na lewo. Wypowiedź o której już wszyscy zapomnieli bo już żyją innymi sprawami???

    Odpowiedz
  • Oszołom (2020-10-05 14:54) Zgłoś naruszenie 1482

    To weźmie się nie rób do uczciwej pracy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polak(2020-10-05 20:25) Zgłoś naruszenie 979

    A co temu cieciowi komornikowi do polityki? Naruszył zasady etyki zawodowej.

    Odpowiedz