statystyki

Ziobro za niekonstytucyjnością konwencji stambulskiej

autor: Szymon Cydzik01.09.2020, 08:05; Aktualizacja: 01.09.2020, 08:07
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobroźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Patryk Ogorzalek Agencja Gazeta

W opinii prokuratora generalnego przekazanej Trybunałowi Konstytucyjnemu wskazano na niezgodność zarówno samego aktu, jak i trybu jego ratyfikacji, z przepisami polskiej ustawy zasadniczej.

Temat zastrzeżeń do Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (zwanej konwencją stambulską) wrócił w debacie publicznej po drugiej turze wyborów prezydenckich. 27 lipca br. minister sprawiedliwości skierował do ministra rodziny, pracy i polityki społecznej wniosek o wszczęcie procedury jej wypowiedzenia. Trzy dni później w sprawie interweniował premier, kierując do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności aktu z Konstytucją RP.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Mario(2020-09-01 10:41) Zgłoś naruszenie 23

    W jednej partii, nie może być dwóch wodzów, albo prezes, albo ZERO, obaj nie mieszczą się w PiS-e. Dlatego, albo prezes wysadzi ZZ, albo ZZ wysadzi prezesa.

    Odpowiedz
  • antek(2020-09-01 14:25) Zgłoś naruszenie 05

    W Polsce Konwencja obowiązuje od kilku lat.Natomiast w Bydgoszczy klient pobił ekspedientkę do nieprzytomności za jej uwagę że nie ma maseczki.Zastanawiam się co by było gdyby nie było tej Konwencji,chyba by ją zabił.Mam nadzieję że zostanie ukarany,tylko jaka jest różnica w karze według konwencji,a jaka bez konwencji?Rozumiem że z Konwencją będze surowsza.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane