statystyki

Ksero legitymacji na pamiątkę dozwolone

autor: Marzena Sosnowska26.08.2020, 17:00; Aktualizacja: 26.08.2020, 17:54
Straż graniczna

Sprawa dotyczyła mężczyzny, który zakończył służbę w Straży Granicznejźródło: ShutterStock

Nie można skazać byłego funkcjonariusza Straży Granicznej za skserowanie legitymacji służbowej, skoro nie została ona użyta. Niedopuszczalne byłoby też przypisanie mu czynu zabronionego w postaci ukrycia odznaki przeznaczonej do zwrotu, bo niczym nadzwyczajnym nie jest jej zgubienie. Uznał tak Sąd Rejonowy we Włocławku.

Sprawa dotyczyła mężczyzny, który zakończył służbę w Straży Granicznej. Nie zdał on odznaki służbowej, twierdząc, że ją zgubił. Zdał za to legitymację. Dział kadr straży jednak powziął wątpliwości, których efektem było przeszukanie samochodu oraz domu byłego już funkcjonariusza. Odznakę znaleziono w samochodzie jego syna. W domu z kolei znaleziono kserokopię legitymacji. Mężczyzna został oskarżony o dwa przestępstwa: podrobienie dokumentu w postaci legitymacji (art. 270 par. 1 kodeksu karnego) oraz ukrycie dokumentu, którym oskarżony nie miał prawa rozporządzać w postaci odznaki (art. 276 kodeksu karnego).


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane