statystyki

Nie cztery, a pięć sądów zajmie się własnością intelektualną

autor: Sławomir Wikariak02.07.2020, 08:15; Aktualizacja: 02.07.2020, 08:23
MS postanowił dodać jeden sąd do listy

MS postanowił dodać jeden sąd do listyźródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało o utworzeniu w Katowicach dodatkowego wydziału, który zajmie się rozpoznawaniem sporów dotyczących własności intelektualnej.

Pierwotnie sprawami tymi w pierwszej instancji miały się zająć cztery wydziały utworzone przy sądach okręgowych w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Potem jednak resort zmienił zdanie i w projektach rozporządzeń wykonawczych zamiast Katowic wskazał już Lublin. Wzbudziło to poruszenie wśród prawników specjalizujących się w sprawach dotyczących własności intelektualnej. Przede wszystkim dlatego, że do Katowic trafia ich po prostu więcej. Miernikiem może tu być liczba pozwów kierowanych przez ZAiKS, bo właśnie to stowarzyszenie prowadzi najwięcej sporów dotyczących prawa autorskiego. W 2018 r. do sądów okręgowych z apelacji lubelskiej trafiły 43 takie pozwy. Do tych z apelacji katowickiej już 103.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane